Rynek smartfonów niemal codziennie zasypywany jest nowościami. Niestety wśród ogromu nowych urządzeń ciężko wyszukać coś godnego uwagi. Na szczęście czasami znajdzie się perełka, przy której warto zatrzymać się na chwilę. Taką ciekawostką jest z pewnością model Lava Xolo X900, który jest pierwszym urządzeniem tego typu wyposażonym w układ Intela.

 

Z pewnością mało kto słyszał o tym urządzeniu, ale mimo to ambicje producenta są bardzo wysokie. Chce on konkurować z wiodącymi na rynku markami. Czy urządzenie osiągnie sukces? Ciężko powiedzieć, ale mimo to warto zerknąć na specyfikację urządzenia, która obejmuje przede wszystkim procesor Intel Atom Z2460 o taktowaniu 1,6 GHz. Godny uwagi jest również wyświetlacz o przekątnej 4 cali i rozdzielczości 600x1024 pikseli.

 

Dla miłośników fotografii oddano aparat o rozdzielczości 8 megapikseli, co również robi dobre wrażenie. Co prawda na rynek trafi urządzenie kontrolowane systemem operacyjnym Google Android w starszej wersji 2.3, ale zaraz po premierze ma być dostępna aktualizacja do wersji 4.0. Specyfikacja jest dość imponująca, a jeszcze większe wrażenie sprawia cena, którą określono na poziomie około 420 dolarów, co jest kwotą bardzo atrakcyjną jak za tego typu sprzęt.

 

Źródło: Xolo.in