Każda lampa bez względu na typ konstrukcji oraz stylu potrafi ocieplić każde pomieszczenie, nawet te najbardziej minimalistyczne. Oprócz oświetlania naszego metrażu domu potrafią stylowo oraz niebanalnie udekorować oraz upiększyć ściany, czy sufit salonu. W dzisiejszym artykule zajmiemy się lampami dekoracyjnymi, które są najbardziej popularne wśród wszystkich, które można znaleźć na rynku. Mowa o lampach dekoracyjnych w nowoczesnym wydaniu, lampach industrialnych oraz designerskich. Każde z wymienionych propozycji lamp dekoracyjnych opiszemy oraz podpowiemy Wam jak odpowiednio zestawiać je ze względu na styl domowego pomieszczenia.

Lampy nowoczesne

Lampy nowoczesne do domuTo model lamp najczęściej wykonany z surowych materiałów jak metal, szkło czy kamień. Ich piękno tkwi w prostocie oraz w sposobie ich wykonania. Często taki model lamp jest nazywany lampą minimalistyczną, który w ostatnich sezonach stał się bardzo na czasie. Lustra łazienkowe podświetlane najczęściej posiadają wbudowane kinkiety, które prezentują się bardzo nowocześnie i stylowo. Wybierając lustra łazienkowe podświetlane warto zachować pomieszczenie w stylu skandynawskim oraz minimalistycznym, gdzie sprytnie ukryte lampy będą wspaniale się prezentować. Inną odmianą nowoczesności, która stanowi całkowite przeciwieństwo surowego klimatu lamp są lampy bogato zdobione. Lampy zachwycają obfitością ozdób oraz kolorów, które w znacznym stopniu wzbogacają design codziennych pomieszczeń.

Lampy industrialne

To jedne z modniejszych lamp ostatnich sezonów, które często można spotkać w hotelach oraz restauracjach. Lampy industrialne są skonstruowane głównie z czarnego oraz szarego metalu. Są to reflektory w mocniejszych kolorach, które wzorowane są na staromodnych modelach. Moda powraca do poprzednich lat zachwycając się urokiem wsi i jej bogatym krajobrazem. To samo dzieje się z aranżacją wnętrz, gdzie moda na starodawne oraz wypróbowane już patenty. Lampy industrialne będą wspaniale prezentować się w surowych pomieszczeniach loftów. Umieszczając ten typ lamp dekoracyjnych w halach loftów należy zatroszczyć się o specjalne rozmieszczenie lamp.

Lampy art deco

To lampy, które swoją sławę zyskały dopiero w poprzednim sezonie. Z całą pewnością reprezentują nowoczesną definicję piękna oraz wpasowują się we współczesne, stylowe wnętrza. Lampy art deco, które powstały we Francji ponad 100 lat temu, dziś powracają do łask oraz urzekają swoją wyrazistością, luksusem oraz dobrym smakiem. Wspomniane lampy to z pewnością obiekty, które pomimo swojego funkcjonalnego oraz użytkowego charakteru, prezentują piękno oraz niebanalny styl. Świetnie uzupełniają designerskie wnętrza, gdzie lampy będą mocnym oraz eleganckim akcentem.