Kosmiczna technologia zaklęta w korkach

Podczas oglądania piłkarskich spotkań Ligi mistrzów nikogo już nie dziwią statystyki przebiegniętych przez piłkarza kilometrów czy maksymalnej prędkości jaką osiągnął. A co powiecie na możliwość wprowadzenie podobnych udogodnień do waszego codziennego treningu? Firma Adidas wypusciła właśnie na rynek nową serię butów - adizero f50, która pozwala uzyskać to technologiczne wsparcie w bardzo prosty sposób.

A gdy buty przestana ładnie pachnieć...

Buty niemieckiego producenta reklamowane są jako "korki myślące". Ich mózgiem jest natomiast chip miCoach SPEED_CELL, montowany w podeszwie buta. Podczas treningu monitoruje on szybkość, przyspieszenie, intensywność biegu, a także długość kroków. Wszystkie te dane przechowywane są w pamięci chipa, a gdy wyczerpany gracz idzie pod prysznic, zgrywane bezprzewodowo na PC lub iPada (lub inny sprzęt spod znaku nadgryzionego jabłuszka).

... lub totalnie się zużyją.

Kolejną ciekawa opcją jest możliwość udostępniania swoich danych na Facebooku i porównywanie ich z wynikami profesjonalnych graczy za pośrednictwem strony miCoach. Rozczarowuje tylko cena całego  sprzętu. Same korki kosztują 210 euro, zaś zestaw zawierający korki, chip i odbiornik to wydatek rzędu 245 euro. Który amator będzie sobie mógł na to pozwolić?

źródło: gizmag