techshow-maj

Pojawiła się zapowiedź kolejnego spotkania z cyklu TechShow prowadzonego przez SpeedUp Group oraz ITidea. Niestety nie odbędzie się we wcześniej zapowiadanym terminie marcowym, lecz dopiero 12 maja 2009 roku o godz. 17.00 w Hotelu Sheraton w Poznaniu. Tym razem tematyką główną spotkania będą najnowsz aplikacje mobilne. Organizatorzy zapowiadają, że wprowadzą zmiany idące w kierunkach sugerowanych przez uczestników pierwszego spotkania. Sugerują także, że tym razem naprawdę zaskoczą nas innowacyjnością prezentowanych nowinek. Pozostaje nam mieć nadzieję, że rzeczywiście tak będzie :) Poniżej zamieszczam pełen tekst zapowiedzi organizatorów:

Zgodnie z zapowiedziami cykl TechShow będzie kontynuowany, choć z małymi zmianami organizacyjnymi ? kolejne spotkanie ostatecznie zaplanowane jest na 12 maja 2009 roku. Chcielibyśmy uwzględnić uwagi naszych gości z pierwszego spotkania i dać szansę na większą interaktywność oraz pokazać szerszy zasób nowych rozwiązań technologicznych.

Spotkanie w maju poświęcone będzie aplikacjom mobilnym. Naturalnym skojarzeniem są tutaj aplikacje wykorzystujące coraz bardziej rozbudowane telefony komórkowe, które stają się coraz bardziej uniwersalnymi urządzeniami zastępując kolejną elektronikę i jej funkcjonalność. Towarzyszy temu ogólna zmiana percepcji i ergonomii tego urządzenia. Coraz większy nacisk jest kładziony również na wykorzystanie kanału transferu danych (obok kanału głosowego), a perspektywa związana z obniżeniem opłat za transfer pozwala na realizację najbardziej śmiałych pomysłów. Na pewno sprzyja temu coraz bardziej dynamiczny rozwój zarówno aparatów telefonicznych (smart fony, oraz telefony multimedialne tj. iPhone), jak również nowych, otwartych systemów operacyjnych (np. Android) tworzących nowe platformy programistyczne.

Podczas najbliższego TechShow chcemy pokazać przykłady takich aplikacji oraz spróbować zastanowić się jakie znaczenie może mieć percepcja w ich upowszechnianiu. Dostęp do mobilnych baz danych, bardziej interaktywne platformy multimedialne oraz aplikacje codziennego użytku to tylko niektóre z nich. Zamierzamy pokazać kilka zupełnie nowych w Polsce aplikacji.

Obok już znanych platform programistycznych pojawiają się również nowe pola do dynamicznego rozwoju aplikacji oraz nowatorskich interfejsów użytkownika. Doskonałym przykładem jest tutaj elektroniczny papier, o którym już mówiliśmy na ostatnim TechShow ? aplikacje wykorzystujące tę nową technologię to również aplikacje mobilne. Zamiana tej formy na elektroniczne wydawnictwa i cyfrowe biblioteki jest początkiem prawdziwej rewolucji , która dzieje się na naszych oczach. Właściwie istota tej rewolucji związana jest z metodą wyświetlania danych wykorzystującą np. technologię elektronicznego tuszu ? e-Ink, ale również ergonomii urządzenia (przekątna ekranu, elastyczność formatu i metody wyświetlania strony itd.).

Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie również będzie ciekawe i zgromadzi podobną widownię jak ostatnio. Serdecznie zapraszamy!

p1132693

Futureblog z całą pewnością będzie obecny na konferencji jako Patron Medialny, więc możecie być pewni, że otrzymacie obfitą relacje i opinie z pierwszej ręki. O dalszych szczegółach i ogłaszanych tematach oraz nazwiskach gości będziemy Was informować na bieżąco.

Tymczasem zapraszam do zapoznania się z relacjami z pierwszej edycji TechShow:

TechShow  - Elektroniczny papier

Pierwsza relacja z TechShow

Druga relacja z TechShow