Co prawda tenis stołowy, lub popularnie zwany również Ping Pong, jest bardzo widowiskową i żywiołową grą, jego popularność jest wciąż o wiele mniejsza niż tenisa ziemnego. Być może brakuje mu atrakcyjności i nowoczesnego podejścia? Jeśli to jest jedyny powód mniejszego powodzenia tego sportu, za sprawą niezwykle nowoczesnego stołu do gry taka kolej rzeczy może się zmienić.

 

Robert Lindstrom zaprojektował bardzo ciekawy i z pewnością interesujący stół do gry o nazwie Waldner. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to nowoczesna generacja tego sportu. Co prawda zasady pozostają bez zmian, jednak jakość gry oraz sposób prezentowania wyników czy sporów sprawia, że kibicowanie może być o wiele ciekawsze.

 

Na dobrą sprawę, stół to tak naprawdę ogromny tablet wyposażony w powierzchnię dotykową (multitouch), która reaguje na dotyk każdego przedmiotu, w tym przypadku piłeczki pingpongowej. Oprócz tego urządzenie wyposażono w podzespoły Apple oraz syntezator mowy Siri, który wypowiada wynik etc.

 

Jeśli chodzi o wnętrze, urządzenie, albo mówiąc konkretniej, stół wyposażono w procesor 2.4GHz Quad-Core Intel Xeon E5620 współpracujący z kartą graficzną Radeon HD 5870. Oprócz tego Waldner wyposażono w kontroler sieci bezprzewodowych WiFi oraz 12 niewielkich głośników marki Bose. Wymiary stołu to 2,74 metra długości oraz 1,52 metra szerokości. Ktoś chętny do gry?

 Źródło: Robert Lindstrom