Pamiętacie niewidzialną myszkę, którą prezentowaliśmy wam kilka miesięcy temu? Nareszcie powstała klawiatura, która godnie może stanowić jej uzupełnienie!

Rękawice Keyglove stworzył programista Jeff Rowberg. Posiada ona wbudowane 34 sensory, a pisanie odbywa się na zasadzie łączenia poszczególnych czujników. Co więcej rękawica może także zastąpić komputerową mysz! Wszystko to dzięki wbudowanemu w nią akcelerometrowi. Całość została oparta na popularnej platformie Arduino.

[caption id="attachment_12162" align="aligncenter" width="580" caption="Rozmieszczenie sensorów na rękawicy. kombinacje używane do wpisywania poszczególnych liter można ustawiać dowolnie"][/caption]

Planowanym przeznaczeniem rękawicy jest obsługa komputerów podłączonych do kina domowego. Wszyscy ich posiadacze wiedzą jak niewygodne jest używanie klawiatury i myszki przy korzystaniu z tych urządzeń.

Na razie jednak rękawica jest w fazie testów. Wszelkie postępy w pracach możecie śledzić na tej stronie. A zapomniałbym o najważniejszym. Szacowana cena to 100$ - niezbyt wygórowana.

źródło: keyglove.net