Pomijając kwestię zakupu określonych typów mebli, takich jak stoliki i stoły, krzesła, hokery i inne, wybierając nowe meble do restauracji, powinniśmy zwrócić uwagę również na dodatkowe aspekty, które będą miały wpływ na wygodę ich użytkowania w przyszłości. Takie dodatkowe kwestie, o których warto pamiętać, to m.in. materiał, z jakiego wykonano meble, sposób ich wykończenia, a także poziom oferowanej przez nie wygody użytkowej.

Jaki materiał na meble restauracyjne?

wnętrze restauracjiWiększość mebli wykonuje się z tradycyjnych materiałów, takich jak drewno i metal. Jeśli weźmiemy pod uwagę jedynie meble do restauracji, takim materiałem może być również wysokiej jakości tworzywo sztuczne, a nawet szkło ? stoliki ze szklanymi blatami to niezwykle efektowne rozwiązanie, które może sprawdzić się w kawiarniach lub mniejszych lokalach gastronomicznych. Zwyczajowo za najbardziej elegancki materiał uznaje się drewno, które można rzeźbić, przez co wykonane z tego materiału meble stają się niezwykle dekoracyjne. Meble drewniane, w tym meble tapicerowane, sprawdzą się przede wszystkim w eleganckich lokalach z efektownie wyposażonym wnętrzem. W lokalach z ogródkiem ciekawym pomysłem mogą być natomiast niezwykle trwałe meble o konstrukcji metalowej. Dużą trwałością wykazują się również meble z tworzyw sztucznych. Takie meble restauracyjne, zwłaszcza jeśli wybierzemy ich designerskie, rzucające się w oczy wersje, będą idealnym dopełnieniem wyposażenia lokali urządzonych w nowoczesny sposób.

Meble trwałe czy wygodne?

Decydując się na nowe meble do restauracji, musimy podjąć decyzję, czy stawiamy na konstrukcje trwałe, łatwe do utrzymania w czystości, czy też stawiamy na elegancję i maksymalną wygodę klienta. W tym pierwszym przypadku warto sięgać po meble o prostej i solidnej konstrukcji, wykonane z trwałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów, dobrze radzących sobie z wilgocią. Jeśli stawiamy na wygodę i elegancję, możemy pokusić się o meble o bardziej wyrafinowanych kształtach, odpowiednio wyprofilowane, a przez to zwykle nieco większe, wykonane z naturalnego, twardego drewna, tapicerowane wysokiej klasy materiałami.