Jeśli masz altanę na ogródkach działkowych lub niewielki domek letniskowy w jednej z popularnych miejscowości wypoczynkowych, warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu tego typu obiektów. Jednym z prostych i tanich zabezpieczeń, które pomogą zwiększyć poziom bezpieczeństwa w takich budynkach, przede wszystkim zabezpieczyć je na wypadek wtargnięcia włamywaczy-amatorów, są różnego rodzaju alarmy bezprzewodowe. Takie urządzenia składają się z dwóch, czasami trzech elementów. Pierwszym i najważniejszym elementem takich bezprzewodowych alarmów jest detektor ruchu. Drugim syrena alarmowa, która po uruchomieniu alarmu emituje sygnał o niskiej częstotliwości, słyszany z odległości nawet kilkuset metrów. Trzecim elementem może być wbudowany w urządzenie sygnał świetlny, który stanowi dodatkowy sposób na odstraszenie intruzów dokonujących włamania po zmierzchu.

Alarm, który działa bez prądu

alarm bez prądu

Działający bez prądu alarm bezprzewodowy ze zintegrowanym czujnikiem ruchu i syreną alarmową to idealne rozwiązanie dla lokalizacji pozbawionych stałego dostępu do energii elektrycznej. Tego typu urządzenia zasilane są bateriami, które co pewien czas należy wymienić na nowe. Jeśli wybierzemy baterie dobrej jakości, a sam alarm nie będzie zbyt często uruchamiany, baterie powinny wystarczyć na około rok czasu działania urządzenia. Bezprzewodowy charakter alarmu daje nam nieograniczone możliwości jego montażu. Taki alarm bez prądu możemy ukryć dosłownie w każdym miejscu, biorąc oczywiście pod uwagę konieczność zabezpieczenia obszaru bezpośrednio przylegającego do drzwi lub okien altany czy domku letniskowego. Co więcej, alarm wyposażony w syrenę alarmową równie dobrze może być umieszczony wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, co daje nam jeszcze większe możliwości aranżacyjne.

Zabezpieczenie alarmu bezprzewodowego przed uszkodzeniem

Jaki alarm bezprzewodowy do domku letniskowego

Każdy alarm, którego częścią jest syrena alarmowa i detektor ruchu, posiada specjalne zabezpieczenia, które wzbudzą sygnał dźwiękowy i ewentualnie sygnał świetlny w momencie nieuprawnionego manipulowania przy urządzeniu. Jednym słowem, jeśli nieupoważniona osoba będzie chciała zdemontować lub zniszczyć alarm, ten automatycznie się włączy, a wbudowana w niego syrena alarmowa powiadomi o zdarzeniu postronne osoby. Oczywiście sam alarm nie powstrzyma zdeterminowanych złodziei. W pewnych przypadkach może podziałać jednak odstraszająco na potencjalnych włamywaczy i zniechęcić ich do próby wtargnięcia na teren posesji lub skłonić do rezygnacji z podjętej próby włamania. Dużo w tym przypadku zależy od sposobu montażu alarmu. Jeśli umieścimy go w miejscu trudnodostępnym, istnieje większa szansa, że w skuteczny sposób zniechęci on włamywaczy do kontynuowania grabieży naszego mienia.