Miłośnicy ekstremalnej jazdy w trudnym terenie mają do dyspozycji co najmniej kilkanaście modeli terenówek popularnych, samochodowych marek. Do najpopularniejszych z nich zalicza się auta marki Jeep, Land Rover, Nissan, Toyota czy Suzuki. Są to samochody zaprojektowane w ten sposób, by radzić sobie w terenie, a jednocześnie zapewniać względnie wysoki komfort jazdy w mieście. Czym kierować się przy zakupie takiego auta? Czy części Land Rover, Jeep, Toyota lub Suzuki są w Polsce równie dostępne?

Cena samochodu i części zamiennych?

Jednym najważniejszych kryteriów wyboru konkretnego modelu auta jest oczywiście jego cena. O ile w przypadku nowych wersji aut ich cena jest do siebie dość mocno zbliżona, to już w przypadku aut używanych wiele zależy od aktualnego stanu technicznego wybranego przez nas pojazdu. Co oczywiste, im samochód w lepszym stanie technicznym, tym wyższa jego cena. Przebieg w tym przypadku ma mniejsze znaczenie. Ważnym aspektem przy wyborze terenówki jest także dostępność i cena części zamiennych. Dla przykładu części do Land Roverów nowych serii czy części zamienne do nowych Jeepów są łatwo dostępne, a przez to ewentualna naprawa tych aut zajmuje niewiele czasu. Z dostępnością do podzespołów technicznych dedykowanych starszym modelom aut może być jednak większy problem, przez co ich naprawa może przeciągnąć się w czasie. Wybierając auto terenowe, warto upewnić się, czy bez problemu dokupimy do niego części zamienne w Polsce - np. w sklepie gsp24.com.

Gdzie zamierzamy jeździć?

Jeśli szukamy auta wyłącznie na off-road, najbardziej ekonomicznym wyborem będzie zakup samochodu używanego. Gdy szukamy samochodu, którym będziemy mogli jeździć również na co dzień, które będzie wyróżniało się bogato wyposażonym wnętrzem i atrakcyjną, nowoczesną sylwetką, to najlepiej zainwestować w nowe auto. Dobrym pomysłem może być funkcjonalny Land Rover czy uniwersalny Jeep Cherokee, zwłaszcza że części Land Rover i Jeep są w naszym kraju łatwo dostępne i wbrew pozorom, przystępne cenowo. Pamiętaj, że jeżdżąc po wertepach, części zużywają się niezwykle szybko i będziesz potrzebować do nich stałego dostępu. części land roverZanim zdecydujesz się na konkretny model auta, skontaktuj się z osobami kochającymi off-road. Najlepiej, jeśli będziesz mieć możliwość przejechania się kilkoma różnymi modelami aut, dzięki czemu sprawdzisz, które z nich są najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Poza tym sprawdź i porównaj, ile kosztują części Land Rover, Jeep, Suzuki, Toyota czy Nissan i czy nie ma problemu z dostępnością do części zamiennych dedykowanych wybranemu przez Ciebie modelowi auta.