Zakup prezentu często przysparza problemów, zwłaszcza jeśli zbyt dobrze nie znamy osoby obdarowywanej. Jak wybrać uniwersalny podarunek, który zostanie dobrze przyjęty, a jednocześnie nie zrujnuje naszego budżetu?

Dekoracje i akcesoria

Uniwersalnym prezentem jest dekoracyjny drobiazg do domu. Oferty sklepów zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych, oferują dużą różnorodność tego typu przedmiotów. Dobry wybór stanowią świece ozdobne. Dostępne są w różnych kolorach, rozmiarach i stylach, dzięki czemu można dokonać wyboru zgodnego z gustem przyjmującego prezent. Ciekawym podarunkiem będą również świece ozdobne zapachowe, które nie tylko stanowią piękną dekorację, ale również pozwalają uzyskać wyjątkowy aromat. Można wybierać z bardzo szerokiej gamy zapachów od owocowych, przez kwiatowe, aż po świąteczne wypieki.

świece ozdobneDIY, czyli Do It Yourself

Coraz większą popularnością cieszą się prezenty nie kupione, a wykonane samodzielnie. Dając taki prezent mamy gwarancję, że będzie wyjątkowy. Taki podarunek pokazuje też osobie przyjmującej, że włożyliśmy w niego dużo pracy. Wbrew powszechnej opinii nie jest trudno wykonać prezent samodzielnie. Stosunkowo łatwo można stworzyć unikalne mydło, sól do kąpieli lub świecę ozdobną. Najlepiej posiłkować się odpowiednim poradnikiem, którzy pomoże w razie wątpliwości. Tego typu instrukcje są powszechnie dostępne w internecie. Aby zrobić samodzielnie świece ozdobne potrzebne jest zaledwie kilka przedmiotów: - pojemnik (np. szklany słoik) - knot - wosk - drewniany patyczek - samodzielnie wybrane dodatki (np. muszelki). Tworząc własne świece ozdobne można wykazać się kreatywnością. Podczas wykonywania można użyć m.in. płatków kwiatów, dekoracyjnych motywów czy olejków zapachowych.

Jakich prezentów unikać?

Nie warto przekazywać dalej nietrafionych prezentów. Jest to niewątpliwe najtańszy i najprostszy sposób rozwiązania problemu, z pewnością jednak nie najlepszy. Zwłaszcza jeśli osoba obdarowana zauważy, że wręczamy jej prezent który sami otrzymaliśmy przy innej okazji, może dojść do nieprzyjemnej sytuacji. Złym pomysłem są również podarunki, w których ktoś może dojrzeć sugerowany problem. Będą to np. kremy przeciwzmarszczkowe, książki dietetyczne czy płyty z ćwiczeniami fitness. Wyjątek stanowi sytuacja, jeśli przyjmujący prezent sam wskaże konkretny przedmiot, który chciałby otrzymać. Wybierając prezent, zwłaszcza dla osoby słabo znanej, warto zdecydować się na neutralny i uniwersalny podarunek, jak np. świece ozdobne. Pozwoli to uniknąć nieświadomych nietaktów i w konsekwencji towarzyskich nieprzyjemności.