Mnogość zanieczyszczeń, które nas otaczają, sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na choroby cywilizacyjne. Aby móc zminimalizować skutki smogu oraz krążących w powietrzu alergenów, warto poszukać odpowiednich rozwiązań. Na szczęście istnieją sposoby, które mogą nam w tym pomóc.

Powietrze wolne od zanieczyszczeń

Chyba wszyscyNawilżacz powietrza szwajcarski znamy moment, gdy zaczyna się okres grzewczy, a powietrze staje się ciężkie i pełne alergenów. Można z tym skutecznie walczyć, sprawiając, że powietrze osiągnie odpowiednią wilgotność.

Pomocny w tym może być nawilżacz powietrza szwajcarski. Profesjonalny nawilżacz powietrza sprawi, że wilgotność w naszym domu osiągnie odpowiedni dla naszego zdrowia poziom. Szacuje się, że w pomieszczeniu do 30 metrów kwadratowych, powinniśmy odparować około 5 litrów wody w ciągu doby, aby osiągnąć najlepszy efekt.

Z czego składa się nawilżacz powietrza? Musi zawierać pojemnik na wodę, filtr, dyszę wylotową oraz układ zasilający. To absolutna podstawa. W zależności od modelu, w naszym nawilżaczu zmieści się nawet do 10 litrów wody. Doskonałą sprawą dla alergików będzie nawilżacz posiadający specjalny filtr oczyszczający powietrze. Usunie z powietrza nie tylko kurz, ale i pyłki czy pleśń.

Co powinniśmy sprawdzić przed zakupem? Koniecznie zbiornik i jego pojemność. Dowiedzmy się, na jak długo starczy nam wody i ile czasu będzie działał nasz nawilżacz. Niektóre nawilżacze mają też specjalną funkcję, która informuje nas o tym, kiedy skończy się woda.

Zaufaj precyzji

Wybierając swój model nawilżacza, sprawdź uważnie wszystkie opcje. Warto kierować się odpowiednią wilgotnością. Nawilżacz powietrza szwajcarski gwarantuje wilgotność do 60%. Ponadto może jednocześnie nawilżać oraz oczyszczać powietrze. Wydajne filtry węglowe sprawiają, że powietrze jest bardzo czyste, niczym po deszczu. Dużą wygodą są specjalne tryby, z których możemy do woli korzystać. Mamy możliwość wyboru, czy wolimy oczyszczanie powietrza, czy jego nawilżanie. Możemy też wybrać opcję, gdzie użyjemy wszystkiego naraz. Nawilżacz powietrza szwajcarski działa szybko, a co najważniejsze cicho, zatem bez przeszkód możemy zostawić go działającego na noc. Jego dźwięk nie będzie zakłócać naszego snu. Przy okazji jakość snu także się poprawi, bowiem powietrze pozwoli lekko i spokojnie oddychać.

Nawilżacz powietrza szwajcarski doskonale nadaje się długotrwałego użytkowania w domu. Podczas sezonu grzewczego problemy z oddychaniem mogą się nasilać, zatem jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chciałby odetchnąć pełną piersią.