hangerppak-550x390

Zdecydowanie najbardziej lubię pisać właśnie o takim pomysłach - genialnych i prostych.

Jakoś wcześniej nie pomyślałem ile niepotrzebnego plastiku wisi u mnie w szafie. Brakowało mi ostatnio wieszaków - podjechałem do Ikei i kupiłem 6-pak drewnianych.. pewnie pół jakiegoś drzewa na nie poszło. A gdyby tak użyć materiału, który jest niepotrzebny i zrobić z niego własnoręcznie wieszak?

Jak to się często zdarza potrzeba była matką wynalazku - projektant Steve Haslip często kupował w sklepach internetowych t-shirty. Przychodziły one zwinięte w przesyłce kurierskiej bez żadnego wieszaka, więc po niedługim okresie skutkowało to brakiem wieszaków w szafie Steve'a. Zadumał się on przez chwilę i pomysłał "A gdyby tak wykorzystać paczkę, którą i tak za chwilę wyrzucę?". Jak pomyślał, tak zrobił. Zaprojektował karton, w którym można wysłać koszulkę, a później przerobić go na ekologiczny wieszak!

Proste? Genialne?

hanger3-550x412

Ten projekt akurat zrobiono z kartonu, ale nie ma problemu aby wykorzystać inne materiały. Oczywiście potem kiedy wieszak się zużyje ( no właśnie, ciekawe jak jest wytrzymały) można go oczywiście recyklingować.

Znając życie Steve dostanie za to jakąś "zieloną" nagrodę. :)

hanger2-550x413

Źródło: greenupagrader.com