Dobrą wiadomością w odniesieniu do rynku nieruchomości w Hiszpanii jest na pewno to, że cena za mieszkania i inne budownictwo jest nadal bardziej przystępna w porównaniu do wielu sąsiadów tego kraju, a ceny te również póki co trzymają się z dala od ich szczytu, jaki miał miejsce w 2006 roku.

2017 - świetny czas na zakup nieruchomości w Hiszpanii

nieruchomość Hiszpania

Warto dzisiaj zdecydować się na nieruchomość Hiszpania, nawet biorąc pod uwagę 10-procentowy spadek cen w stosunku do euro. Szczególnie jest to opłacalne biorąc pod uwagę niektórych sprzedawców, którzy są bardzo chętnymi do negocjowania, ale także niskie wskaźniki oprocentowania kredytów hipotecznych na rynku. Jeśli szukasz nieruchomości do odsprzedaży, możesz też znaleźć sprzedawców zmotywowanych do tego, dzięki lokalnemu agentowi - mogą to być hiszpańscy sprzedawcy, którzy starają się radzić sobie przy statycznej hiszpańskiej gospodarce. Wystarczy pamiętać, aby rozważyć koszty zakupu, skorzystać z brokera w walutach obcych, negocjować ciężko i nigdy nie kupić w pierwszej cenie, jaką się proponuje za nieruchomość Hiszpania.

Polecamy: Costa Blanca

Costa Blanca to kraj emigrantów pełen plaż i ośrodków golfowych w Torrevieja i Orihuela Costa. Jest to bardzo popularne miejsce na zakup nieruchomości z wielu powodów ? łatwo tam dotrzeć i łatwo znaleźć niedrogie nieruchomości, w tym nowe pokolenie współczesnych modeli nowych budowli, ale też oczywiście prawdziwe okazje datowane na odsprzedaż. Na północ od Benidorm krajobraz jest jeszcze piękniejszy, a kultura bardziej tradycyjnie hiszpańska, z olśniewającą wioską rybacką i kurortami, takimi jak Calpe i Altea. Natomiast warto także przemyśleć nieruchomość Hiszpania w Orihuela Costa. Aby uzyskać więcej ofert w okazyjnej cenie, warto poszperać w sieci. Jeśli jesteś na miejscu, warto odwiedzić pobliskie wioski, takie jak Pego, La Xara czy El Rafol d'Almunia i zobaczyć najlepsze okazje osobiście, by później cieszyć się tętniącym życiem i nieskażonym hiszpańskim klimatem. To zdecydowanie okazja, na którą warto się skusić.