Jeśli masz raczej typ baby face i chciałbyś wyglądać poważniej możesz postawić na zapuszczenie brody. Ona od razu doda Ci powagi i sprawi, że będziesz wyglądać atrakcyjniej w oczach płci przeciwnej. Broda jest bowiem synonimem męskości, władzy i opiekuńczości. Jeśli jednak przeraża Cię zapuszczanie zarostu od zera, bo raczej nie jesteś typem, który po paru dniach ma już bardzo bujny zarost albo ilekroć zapuszczasz brodę, to swędzenie jest nie do wytrzymania i szybko rezygnujesz, to mamy dla Ciebie kilka cennych rad, niezależnie od gęstości Twojego zarostu. Podpowiemy też na jaką pielęgnację postawić.

Udaj się do barbera, który doradzi Ci najlepszy kształt i długość brody

Jeszcze zanim zaczniesz hodować swoją brodę, a gdy już zapuścisz pewien zarost, możesz udać się do barbera, by po pierwsze zafundować sobie modną fryzurę, a po drugie dopytać jaki kształt brody będzie Ci najbardziej pasował. Profesjonalista na pewno Ci doradzi. Poradzi Ci również jakie akcesoria i kosmetyki wybrać i co robić, aby wpłynąć na porost brody. Pamiętaj jednak, że jeśli Twój zarost jest raczej rzadki, a ty jesteś dość młody, to marzenia o brodzie musisz nieco odłożyć, chyba, że także po 30-tce w Twojej rodzinie nikt gęstego zarostu nie wyhodował, wtedy musisz pogodzić się z tym, że być może wyhodujesz jedynie kozią bródkę. Ale nie poddawaj się, bo być może się uda.

Na samym początku kup już podstawowe kosmetyki do brody

Jeśli jesteś szczęśliwcem, któremu zarost dość szybko rośnie, to musisz od razu zaopatrzyć się w kosmetyki do brody. Potrzebne Ci będą także wtedy, gdy jest ona raczej szczątkowa. Zarost myj szamponem do brody od beardman.pl. Dzięki temu nawilżysz go odpowiednio dostarczysz składników odżywczych do skóry, a dodatkowo unikniesz przykrego swędzenia albo przynajmniej je zniwelujesz. Pomoże Ci w tym także kartacz do brody, który jest potrzebny już wtedy, gdy Twoja broda ma 2 cm długości. Możesz dzięki niemu rozprowadzać także w głąb skóry składniki kosmetyków, np. olejków do brody. Szampon do brody musisz używać bardzo często, nawet codziennie, pamiętając, by stosować niewielką ilość kosmetyku. Przyda się również odżywka do brody, która obok olejku nawilży zarost.

Postaw na dietę, ćwiczenia i wysypianie się

Mówi się, że w zdrowym ciele, zdrowy duch, ale można również powiedzieć, że odpowiednia dieta i ruch wpływają pozytywnie na porost Twojej brody. Musisz wyeliminować ze swojego jadłospisu tłuszcze trans i zastąpić je tymi zdrowymi zawartymi choćby w tłustych, ale niezwykle zdrowych rybach morskich, takich jak śledź czy łosoś. Po ćwiczeniach musisz wziąć prysznic i zadbać o brodę, bo zanieczyszczenia i sebum wydzielające się w większej ilości w czasie wysiłku mogą osłabić cebulki włosów. Również jakość snu ma wpływ na produkcję testosteronu. Oczywiście nie można brać tego syntetycznego. Nadmiar testosteronu powoduje zgoła odwrotny efekt i może osłabić Twój zarost.

Wspomóż się specyfikami, które pobudzą Twoją brodę do wzrostu

Oczywiście, kiedy zapuściłeś już brodę, ale ciągle widzisz te puste przestrzenie, które nie dodają brodzie estetyki, to możesz sięgnąć po dodatkową suplementację, a dokładnie zestaw na porost brody. Nie działa on jak magiczna różdżka, ale na pewno dodatkowo pobudza krążenie, a tym samym cebulki włosowe do wzrostu, a dodatkowo dostarcza pod skórę cenne witaminy i składniki odżywcze.

Pamiętaj o regularnym trymowaniu boków i krawędzi brody

Czasem nawet gęsta broda może wydawać się nieestetyczna, dlatego nie możesz zapomnieć o jej trymowaniu. Pozbywasz się zatem włosów z tych miejsc, w których zarost rośnie nieregularnie i jednocześnie zaburza cały kształt brody. Ponadto dokładnie trymujesz zarost na krawędziach, aby jeszcze wyraźniej podkreślić linie brody.

Zapuszczanie brody jest procesem długotrwałym, czasem wielomiesięcznym, a w niektórych przypadkach, po licznych próbach, nawet wieloletnim. Zatem nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Ci cierpliwości. Efekt wart jest zachodu! W końcu ujrzysz swoją gęstą brodę, która doda Ci powagi.