Nie da się ukryć, że wesele to uroczysta okazja, na której nie wypada pojawić się w codziennym stroju. W takim dniu obowiązkową kreacją dla Pań powinna być elegancka, wieczorowa sukienka lub wyjściowa spódnica z dopasowanym żakietem. Większość kobiet decyduje się na tę pierwszą możliwość, chociaż sam wybór sukienki na wesele może sprawić nieco kłopotu. Poniżej przedstawiamy kilka porad, które być może pomogą Ci w dokonaniu właściwego zakupu. A cały ich wybór znajdziesz też na https://fokus.pl/pol_m_KOBIETA_Sukienki-na-wesele-326.html.

Jakich sukienek unikać?

sukienki weselne

Ze względu na charakter okazji, nie powinnaś zakładać sukienki w kolorze białym, ponieważ jest to kolor zdecydowanie zarezerwowany dla Panny Młodej. Jeżeli złamiesz tę zasadę, może to zostać źle odebrane przez Młodych oraz ich gości. Unikaj też teatralnie strojnych kreacji balowych oraz krzykliwych kolorów. Przesadne zdobienia wcale nie sprawią, że będziesz wyglądała bardziej atrakcyjnie, a taki strój może wyglądać wręcz karykaturalnie w takich okolicznościach. Sukienki na wesele nie powinny być też przesadnie krótkie lub wydekoltowane. Najlepszym wyborem okazują się zazwyczaj stroje w stylu skromnej elegancji lub dziewczęce fasony sukienek.

Na jaką sukienkę się zdecydować?

Przede wszystkim, wybór sukienki na wesele powinien być uwarunkowany kształtami Twojego ciała. Nawet najpiękniejszy model sukienki może wyglądać źle, gdy nie dobierzesz go właściwie do swoich proporcji. Jeżeli masz szerokie biodra, najlepiej będzie zdecydować się na sukienkę przylegającą do ciała na górze, a rozkloszowaną u dołu. Natomiast, gdy na brzuchu masz fałdki, dobrze będzie wybrać model sukienki na wesele w stylu empire. W przypadku niepewności warto poradzić się szczerej koleżanki, co myśli o fasonie naszej kreacji. Kolorystyka kreacji daje dużo większe pole do popisu. Oprócz bieli i jaskrawych barw, możliwości są właściwie nieograniczone. Jeżeli na co dzień preferujesz stonowane, ciemne barwy, możesz zdecydować się na jedną z sukienek na wesele w kolorze granatowym, ciemnobrązowym lub w barwie antracytu. Jeśli natomiast lubisz stroje wesołe i żywe, wybierz kolor żółty, pomarańczowy lub intensywnie różowy. Jednak bez względu na obraną kolorystykę, warto wybierać jednolite sukienki na wesele. Wynika to z faktu, ze taka sukienka jest zazwyczaj bazą naszego outfitu i będziemy jeszcze dobierać do niej dodatki takie jak torebka, biżuteria czy narzutka. Dużo łatwiej będzie stworzyć Ci dopasowany komplet, gdy sama sukienka będzie dość skromna i jednolita. Różnego rodzaju dodatki będą także prezentować się lepiej, gdy w ich przypadku zdecydujemy się na jedną nutę kolorystyczną.