Właściciele firm oraz osoby pracujące w biurze, najczęściej decydują się na to, aby zrezygnować z komputera stacjonarnego i zakupić dla siebie laptopa. Takie urządzenie daje znacznie większą swobodę działania, ponieważ możemy je użytkować zarówno w biurze, jak i w domu czy nawet w trasie.

Jakimi cechami powinien charakteryzować się laptop biznesowy?

Laptop, którego będziemy używać regularnie do pracy, powinien charakteryzować się zupełnie innymi właściwościami niż ten, który używamy do przeglądania multimediów czy grania w gry. Taki sprzęt powinien przede wszystkim być solidny, funkcjonalny, wydajny i wielozadaniowy. Można go zakupić m.in. w sklepie szukamlapka.pl.

Bardzo ważna jest także jego zewnętrzna obudowa, dzięki czemu będzie zapewniał niezawodność w różnych warunkach. Dobrze jest zamówić klawiaturę odporną na zalanie, ponieważ wtedy będziemy mieli skuteczną ochronę przed przypadkowym uszkodzeniem podzespołów.

Laptop biznesowy musi być przede wszystkim mobilny, więc wraz z wytrzymałością powinien być także lekkiej wagi. Umożliwi to komfortową pracę z dowolnego miejsca, nie tylko w domu czy biurze, ale również podczas jazdy taksówką czy lotu samolotem.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając laptop do pracy?

System operacyjny to również bardzo istotny szczegół, na który warto zwrócić uwagę. Dobrze jest zamówić laptopa biznesowego z wersją Windows 10 Pro, który charakteryzuje się znacznie większą funkcjonalnością niż standardowa wersja domowa.

Ekran w laptopie jest kolejnym bardzo istotnym czynnikiem. Do pracy dla programistów i grafików na dużą przekątna wyświetlacza. Przed zakupem trzeba także sprawdzić rozdzielczość oraz matryce.

Laptop do pracy musi być wydajny oraz energooszczędny, dlatego warto postawić na komputer z procesorem z co najmniej czterema rdzeniami. W przypadku użytkowania do prostych aplikacji biurowych w zupełności wystarczy karta graficzna zintegrowana z procesorem. Natomiast dla bardziej wymagających specjalistów do obróbki grafiki i wideo, niezbędny będzie układ graficzny Nvidia Geforce lub AMD Radeon.

Jakie dodatkowe cechy powinien mieć laptop do biura?

Laptop, który codziennie będziemy użytkować do pracy, musi także posiadać odpowiednie zabezpieczenia, aby bezpiecznie można było przechowywać wszystkie ważne pliki, zwłaszcza te dotyczące rozwoju firmy. Możemy więc postawić na czytnik linii papilarnych, czytnik smart card, moduł tpm, złącze blokady Kensington, Touchpad z obsługą gestów i TrackPoint.

Podejmując ostateczną decyzję, warto też sprawdzić zasady gwarancji oferowane przez sprzedawcę. Będziemy mogli wtedy liczyć na pomoc w trudnych sytuacjach, Kiedy dojdzie do awarii lub poważnych usterek, których nie będziemy w stanie sami naprawić. Najlepszą obsługą jest gwarancja door-to-door.