Projektowanie wnętrz

Gdzie szukać czegoś, co tchnie duszę w nasze mieszkanie? Urządzenie mieszkania tak, by wyglądało oryginalnie i nie powtarzało pewnych popularnych wzorców widocznych w katalogach wydaje się prawdziwą sztuką. Wymaga też sporo czasu i energii poświęconej na poszukiwania mebli, dodatków, tekstyliów, dekoracji. Czasami ten proces potrafi trwać miesiące, zanim osiągnie się upragniony efekt. Przeszkodą jest brak wiedzy o tym, gdzie szukać i... czego właściwie szukać, co by do nas i do naszego mieszkania pasowało. W takiej sytuacji wiele osób sięga po pomoc projektantów wnętrz.

Projektowanie dla zabieganych

Projektowanie wnętrz jest usługą stosunkowo nową na rynku, jednak stopniowo zdobywa coraz więcej klientów, zwłaszcza tych, którym wiecznie brakuje czasu i którzy sami nie są w stanie zajmować się zakupami i wyszukiwaniem dekoracji. Czasami wystarczy kilka godzin konsultacji z projektantem, by przedstawić mu swoją wizję mieszkania, a następnie kontrolowanie prezentowanych pomysłów. Jeśli jednak już na wstępnym etapie współpracy nawiąże się porozumienie, projektant jest w stanie sam dobrać dekoracje tak, by efekt ostateczny na pewno zachwycił klienta.

Najciekawsze pomysły projektantów

Profesjonalne projektowanie wnętrz pozwala wcielić w życie najciekawsze wyobrażenia na temat przestrzeni mieszkalnej, a to wszystko bez wydawania fortuny. Wiele z dekoracji i materiałów dostępnych jest w przystępnych cenach, należy tylko wiedzieć, gdzie ich szukać. I taką właśnie wiedzą dysponuje projektant, komponując dodatki z różnych miejsc w jedną spójną wizję. Dzięki jego pomocy nasza łazienka może stać się na przykład podwodną krainą. Kafelki w kolorze błękitu lub granatu, wieszaki na ręczniki w kształcie rozgwiazd, dozowniki na mydło w deseń plażowego piasku, lustro ozdobione wzorem z maleńkich muszelek, pojemniki z nadmorskiej trawy ? to wszystko sprawia, że w takim miejscu znacznie przyjemniej bierze się kąpiel czy nawet szybki prysznic. Projektanci mogą pomóc również spełnić marzenie o pokoju w stylu pin ?up. To idealny pomysł na prywatną przestrzeń nastolatki lub młodej kobiety. Jako dodatki w takim wnętrzu pojawią się więc rzeczy w groszki, ozdobione słodkimi kokardkami. Do tego toaletka w stylu retro, przestrzeń na garderobę i kolekcję butów... Wystarczy tylko popuścić wodze fantazji. Specjaliści oferujący projektowanie wnętrz twierdzą, że najlepszą częścią ich pracy jest właśnie spełnianie marzeń ludzi o idealnych pokojach, salonach, kuchniach i łazienkach, w których później mogą czuć się jak u siebie. Jeśli więc zależy nam na takim właśnie efekcie, skorzystanie z ich pomocy wydaje się świetną inwestycją.