Zima zachwyca nas pod wieloma aspektami i duża część osób uważa ją za ulubioną porę roku. Jest jednak druga strona medalu, która skutecznie utrudnia nam życie i nie należy do najprzyjemniejszych zjawisk na świecie. Chodzi oczywiście o takie rzeczy jak szczypiący mróz, nieprzyjemny wiatr i bardzo krótkie dni, które skutkują niedoborem słońca. Co prawda możemy przeczekać zimę i z nadzieją wyczekiwać wiosny, ale nic nie zmieni faktu, że z mrozem trzeba się jakoś uporać. Dziś podpowiemy jak sobie radzić z zimowym mrozem i co zrobić, by uniknąć wyziębienia.

Ubieraj się na cebulkę

kalesony damskie

Zakładanie ciężkiej puchatej kurtki wprost na koszulę czy sweter to bardzo częsty błąd, który popełniamy ubierając się podczas mroźnych dni. Tego typu zero-jedynkowe kreacje powodują sytuację, w której albo jest nam za zimno, albo za ciepło, ale kurtki przecież nie zdejmiemy. Najlepszym rozwiązaniem w tego typu sytuacji jest oczywiście ubiór warstwowy. Zakładanie ubrań na tak zwaną cebulkę to praktyka stosowana już przez naszych przodków i doświadczenie pokazują, że sprawdza się to idealnie. W razie, gdy jest nam za ciepło, wystarczy bowiem ściągnąć jedną warstwę, a gdy za zimno dołożyć coś pod spód. Takie rozwiązanie pozwala nam przygotować się na zmianę pogody i dostosowanie się do obecnie panujących warunków.

Bielizna termoaktywna

Niezwykle ważnym elementem w ubiorze ?na cebulkę? jest oczywiście warstwa będąca najbliżej ciała - bielizna. To ona odpowiada w dużej mierze za odprowadzenie wilgoci i zapewnianie komfortu cieplnego. Elementy takie jak kalesony damskie nazywane są często drugą skórą ze względu na to, w jaki sposób działają. Swoboda ruchów, którą zapewniają kalesony damskie sprawia, że to bielizna, która doskonale sprawdzi się dla aktywnych Pań lubiących odrobinę sportu i ćwiczeń nawet w niesprzyjających, zimowych warunkach.

Ruszaj się

Skoro jesteśmy już przy sporcie, warto zwrócić uwagę na jego pozytywne aspekty. Ruch na świeżym powietrzu to jeden z lepszych sposobów na zdrowie i niezachwianą odporność. Dobrze dobrany ubiór i sprzęt pozwoli nam w całkowitym komforcie trenować nawet przy minusowych temperaturach i silnych opadach śniegu. Dzięki temu nasz poranny jogging czy łyżwy będą nas cieszyć bez względu na to, czy aura pogodowa sprzyja, czy nie. Warto pamiętać, o tym, że regularny ruch to nie tylko zdrowe ciało, ale i duch. Jak się bowiem okazuje, zażywanie świeżego powietrza i częstszy kontakt ze słońcem (szczególnie w okresie zimowym) pozwoli nam na uniknięcie przemęczenia i zimowej stagnacji, która często powoduje stany depresyjne.