Najprostszym sposobem na zmianę wyglądu telefonu jest albo wymiana jego obudowy na nową, albo nałożenie na obudowę jakiegoś rodzaju etui. W sklepach zajmujących się sprzedażą akcesoriów GSM znajdziesz tysiące różnorodnych modeli etui do telefonów. Najpopularniejsze ich rodzaje to pokrowce typu nakładka lub bumper, pokrowce książeczkowe lub flip oraz pokrowce pancerne (połączenie twardych i wytrzymałych materiałów z elastycznym sylikonem lub tworzywem TPU).

Jaki rodzaj pokrowca wybrać?

drewniane etui do telefonu

Najprostszym rodzajem pokrowców na telefony są pokrowce typu nakładka lub obudowa. Tego typu pokrowce zabezpieczają ramki smartfona i tył jego obudowy, chroniąc go przed zabrudzeniami, porysowaniem, a do pewnego stopnia również przed wilgocią. Tego typu etui do telefonów wykonane z twardych materiałów, takich jak dobrej jakości plastik lub poliwęglan, powszechnie uznaje się za modele niezwykle dekoracyjne, stylowe. Często ich powierzchnia ozdabiana jest niezwykle szczegółowymi, kolorowymi grafikami, co pozwala w diametralny sposób zmienić wygląd telefonu, dostosowując go do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. W sprzedaży znajdziesz tysiące wzorów, rysunków i grafik, jakie mogą ozdobić etui smartfona. Specyficznym przykładem niezwykle dekoracyjnego, twardego etui typu nakładka może być etui drewniane. Takie etui zwykle wykonuje się z dobrej jakości drewna i dodatkowo ozdabia grafiką wyżłobioną/wypaloną laserem w drewnie. Jeśli zamiast twardych pokrowców, chętniej wybierasz pokrowce miękkie lub elastyczne, wybierając ich kolorową wersję, również możesz spersonalizować wygląd swojego smartfona. Pokrowce typu książeczkowego, z eko skóry, bardzo często dostępne są w wielu różnych wersjach kolorystycznych. Podobnie jest z etui do telefonów, które wykonano z tworzywa TPU. Ciekawym pomysłem na zabezpieczenie i ozdobienie smartfona może być również zakup transparentnego etui z sylikonu, wykończonego jedynie kolorowymi bokami.

Co poza pokrowcami?

Dekoracyjne etui na smartfon to nie jedyny sposób na poprawę wyglądu zewnętrznego tego typu urządzenia. Gdy telefon ma porysowany ekran, wymiana przedniej szybki na nową w zasadniczy sposób przyczyni się do poprawy zewnętrznego wyglądu smartfona, a po części również do większej wygody jego obsługi. Gdy zdecydujesz się na wymianę szybki chroniącej wyświetlacz, od razu zabezpiecz nową szybkę przy pomocy specjalnej folii ochronnej lub wymiennego szkła hartowanego montowanego na powierzchni ekranu smartfona. Ewentualnie możesz zdecydować się na zakup kolorowego etui z klapką, które ochroni nie tylko obudowę smartfona, ale również jego ekran.