Metamorfoza mebli wcale nie musi być kosztowna ani czasochłonna. Zdarza się, że wystarczy kosmetyczna zmiana i wnętrze nabierze nowego charakteru. Czasem będzie to bardziej styl vintage, innym razem klasyka, a kolejnym - nowoczesność. Wszystko zależy od stylu i gustu właściciela mieszkania lub domu. Bez większych problemów tego typu odświeżenie przeprowadzi się, wymieniając uchwyty meblowe. To tylko teoretycznie niepozorna zmiana, wielokrotnie bowiem zrobi naprawdę spore wrażenie.

Uchwyt uchwytowi nierówny

Oczywiście, zanim dokona się zmian, wypada sprawdzić ofertę sklepów, sprzedających akcesoria do mebli, w tym właśnie uchwyty. Wiadomo, że uchwyt meblowy musi być odpowiedni do konkretnej szafki, szafy bądź szuflady, a także powinien pasować do całego wnętrza. W kuchni na przykład sprawdzą się uchwyty uniwersalne, ponieważ z mebli korzysta w zasadzie każdy. Podobnie rzecz ma się z łazienką, choć w przypadku tej ostatniej, jeśli w pomieszczeniu stawiacie na przykład na wzory, to także w wyborze uchwytów można sobie pozwolić na lekką ekstrawagancję. Wszystko po to, aby było konsekwentnie.

Zastanów się nad kształtem

Wybierając uchwyt meblowy, często decydujemy się na pierwszy, który wpadnie nam w oko. Często to błąd. Nie każdy kształt bowiem będzie odpowiedni do danego wnętrza. Klasycznym wyborem są gałki, ale w przypadku na przykład sporej wielkości szaf czy dużych szuflad nie zawsze będzie to praktyczny wybór. Wówczas trzeba będzie pomyśleć o czymś innym. Na szczęście akcesoria do mebli znajdziecie w wielu sklepach, więc z ich znalezieniem nie powinno być kłopotu.

Dobry materiał to podstawa

Drzwi od szafy lub szafki, szuflady, łazienkowe półki. Każdego dnia otwieramy je wielokrotnie. Dlatego ważne jest, by podczas zmiany wybrać takie uchwyty meblowe, które będą nie tylko pięknie się prezentować, ale także długo nam posłużą. Jakość jest więc niezwykle ważna. Na www.sklep-art-meb.pl znajdziecie na przykład chromowane uchwyty meblowe, które gwarantują estetyczny wygląd i trwałość. To istotne choćby w kuchni i łazience, gdzie działanie wody, pary czy tłuszczu z kuchenki może negatywnie wpływać na wygląd mebli, w tym uchwytów. Tego na pewno chce uniknąć każda szefowa lub każdy szef domowej kuchni.

Postaw na klasykę, a nawet na styl antyczny

Coraz popularniejsze staje się stylizowanie wnętrz domów i mieszkań. Styl vintage czy antyczny pojawiają się w wielu pomieszczeniach. Trudno jednak sobie wyobrazić, by w przypadku ogromnej, ciężkiej, drewnianej komody pojawiły się nowoczesne gałki w szufladzie lub na drzwiach szafki. W tej sytuacji idealnym wyborem będą antyczne uchwyty meblowe. Nie tylko zapewnią spójność ze stylem całego pomieszczenia, na przykład przedpokoju, sypialni czy salonu, ale również uzupełnią charakter mebli. W sklepie Art-Meb do wyboru macie między innymi antyczne uchwyty meblowe. Oczywiście wiadomo, że we wnętrzu bardziej nowoczesnym trzeba będzie zdecydować się na uchwyt w zupełnie innym stylu. Warto czasem pomyśleć o jakimś oryginalnym kształcie, ciekawym wzorze czy niebanalnej barwie. To wszystko sprawi, iż nawet jeśli nie będziecie zmieniać mebli, a tylko u uchwyty, to i tak pokój nabierze innego charakteru.

Najważniejsza jest wygoda

Nowe stalowe, aluminiowe, matowe, błyszczące czy chromowane uchwyty meblowe odmienią wygląd wnętrza.

 Mimo że pozornie to tylko niewielki szczegół w całości wystroju, to jednak odpowiednio dobrane będą zwracać uwagę i zrobią wrażenie. Pamiętajmy jednak, by forma nie zasłoniła wam treści. Co przyjdzie z nawet najpiękniejszego i najmocniej rzucającego się w oczy uchwytu meblowego, jeśli będzie on kompletnie niepraktyczny i niewygodny. Przykładem są choćby meble w pokoju dziecięcym. Wiadomo, że to pomieszczenie rządzi się swoimi prawami. W półkach, z których korzystają głównie dzieciaki, koniecznie trzeba więc zamontować uchwyty, jakie będą dla nich najbardziej komfortowe w użytkowaniu. Na szczęście w sklepach mających w ofercie akcesoria meblowe znajdzie się także półkę z tego rodzaju produktami.