Prowadzisz firmę i chcesz umożliwić pracownikom dostęp do szybkiego Internetu? A może dotychczasowy sprzęt nei spełnia wymagań? Przedstawiamy garść wskazówek, którymi możesz kierować się przy zakupie routera dla swojej firmy.

Koszt sprzętu do firmy

W przypadku inwestowania w sprzęt, taki jak router do internetu dla naszej firmy, musimy liczyć się z kosztami wyższymi niż w przypadku kupna routera dla własnych, domowych potrzeb. Sprzęt, który kosztuje nawet kilka tysięcy złotych, oferuje kilkukrotnie szybsze transfery oraz bez problemu obsłuży wiele urządzeń tak, aby nie zakłócać pracy zespołu. Routery za kilkadziesiąt złotych nie spełnią naszych wymagań i nie zapewnią zaawansowanych rozwiązań czy też różnych opcji, z których będziemy chcieli skorzystać w obrębie naszej firmy.

Bezpieczeństwo routera

To, na co musimy zwrócić uwagę, to bezpieczeństwo routera oraz danych. Usługa VPN daje możliwość izolowania części sieci w taki sposób, aby inny użytkownik nie widział tego, co w sieci robi drugi i nie miał możliwości przeglądać zasobów jego sieci. VPN ukrywa także nasz adres IP. Warto inwestować więc w routery przewodowe z wyżej wymienioną usługą oraz ze standardem WPA2, jeśli zależy nam na szczególnej ochronie danych naszej firmy.

Router przewodowy

Router powinien być dobrany do wielkości budynku, mieć wbudowane systemy o wielu switchach oraz firewall, a także opcję blokowania anonimowych połączeń internetowych. Najlepszym rozwiązaniem dla firmy jest kupno routera przewodowego. Aby jeszcze bardziej przyspieszyć pracę urządzenia, warto zastanowić się nad siecią światłowodową.

Kluczowe standardy

Kolejnym kluczowym parametrem dobrego routera dla firmy jest standard WiFi 5 – 802.11ac lub WiFi 6 – 802.11ax. Brak zakłóceń w przesyłaniu danych zapewni urządzenie obsługujące częstotliwość 2,4 oraz 5 GHz (dzięki czemu można je rozdzielić i przeznaczyć np. różnym działom w naszej firmie), a także porty WAN i LAN.

Aby umożliwić zespołowi szybkie podłączanie innych sprzętów pod sieć, warto kupić router wyposażony w wejścia USB z funkcją hosta. Możliwość rozbudowy oraz wykorzystania różnych rozwiązań jest cechą dobrego routera dla firmy. Więcej na https://smartix.pl/.