Jak dobrać idealny obraz do naszej kuchni?

Nikt z nas nie lubi zapewne jak w naszym domu wieje nudą i na ścianach jest zupełnie pusto. Niezależnie od tego czy jest to ogromny salon czy malutka jadalnia, to przynajmniej jeden malutki szczegół na ścianie może zmienić bardzo dużo. Przede wszystkim w modzie są teraz obrazy do kuchni. W sklepach czy w internecie można znaleźć wiele ofert różnorakich obrazów do kuchni. Jednak to, na jaki się zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od naszego gustu, a także od tego w jakim stylu mamy urządzoną kuchnię. Wiadomo, że zupełnie inny obraz czy różnego rodzaju plakaty zawiesimy w kuchni nowoczesnej a inny w kuchni urządzonej w stylu retro.

Gustownie czy raczej nowocześnie?

Obraz w kuchniSpotykając się z ofertami przedstawiającymi obrazy do kuchni również te malowane ręcznie, napotykamy wiele różnych porad dekoratorów wnętrz, jak najlepiej dopasować obraz do koloru ścian, czy jaką ramkę dobrać do drzwi. Przyglądając się wielu obrazom do kuchni jest nam jednak bardzo trudno wybrać te najładniejsze. Specjaliści podkreślają, że ze względu na to jak sobie wyposażymy kuchnię dopasowanie obrazu do aranżacji będzie nie lada wyzwaniem. Przecież przebywanie w kuchni powinno sprawiać nam radość z gotowania, więc wybrane przez nas dzieło powinno rozweselać wnętrze. Kiedy zdecydowaliśmy się na pomieszczenie w kolorze białym, co jest jednym z najczęstszych wyborów, to obrazami do kuchni powinny być minimalistyczne i czarno- białe dzieła, jak i kontrastujące z bielą ścian piękne i klasyczne obrazy na płótnie. Zaś gdy postawimy na wystrój tradycyjny lub chociażby retro, to wtedy mamy już większe pole do popisu.

Kuchnia nowym salonem?

Obrazy do kuchni klasycznej to przede wszystkim wszelkiego rodzaju te nawiązujące do potraw, składników typu warzywa czy owoce, jak i obrazy z motywem zegara. Mogą to być na przykład obrazy przedstawiające tzw. martwą naturę. Warto podkreślić, że najlepiej wyglądają one jak są ręcznie malowane.Na salony wkraczają teraz również kuchnie w stylu modernistycznym i dla takich wnętrz też jest wiele propozycji obrazów, między innymi obrazy z napisami czy chociażby różnorakie tabliczki dekoracyjne. Także to wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas, w jaki sposób zdecydujemy się ozdobić nasze kuchenne ściany. Jednak róbmy to z głową i nie przesadzajmy z mnogością wzorów, by nie wyszło tandetnie.