Firma SAMSUNG Electronics, światowy lider rynku elektroniki użytkowej, prezentuje nowy bezprzewodowy głośnik Bluetooth YA-SBR510. Elegancka i intrygująca obudowa kryje trzy głośniki, które pozwalają cieszyć się nieskazitelnym dźwiękiem ulubionej muzyki. SAMSUNG YA-SBR510, doceniony za innowacyjność na targach CES 2008, oferuje najnowsze zdobycze technologii - w tym czujnik ruchu oraz bezprzewodową łączność Bluetooth - dzięki którym mamy do czynienia z energooszczędnym i kompatybilnym z większością nowoczesnych sprzętów elektronicznych, urządzeniem którego obsługa jest intuicyjnie prosta i bezproblemowa.

Trzykanałowy głośnik emitujący dźwięk przestrzenny o mocy 30W z wbudowanym modułem Bluetooth 2.0 umożliwiający połączenie bez kabli na odległość 10m ze wszystkimi urządzeniami wyposażonymi w interfejs Bluetooth, takimi jak: odtwarzacz mp3, telefon komórkowy, laptop etc. Dodatkowo głośnik został wyposażony w złącze USB, optyczne oraz AUX.

Samsung zastosował wyjątkowe rozwiązania łączności pomiędzy urządzeniami, dzięki którym głośnik YA SBR510 stał się prawdziwie wielofunkcyjny, a jego eksploatacja jest prosta, szybka i wygodna. Na tylnym panelu znajdują się dyskretnie ukryte złącza: USB, optyczne oraz AUX. Dodatkowo głośnik jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi technologię Bluetooth. Sygnał może być swobodnie i bez zakłóceń przesyłany na odległość nawet do 10 metrów, umożliwiając całkowitą rezygnację z kłopotliwych i nieestetycznych kabli. Samsung YA SBR510 bez problemu skomunikuje się z telefonem komórkowym, laptopem, odtwarzaczem mp3, kinem domowym, telewizorem, pendrivem, odtwarzaczem dvd czy innymi sprzętami wyposażonymi w analogiczne rozwiązania komunikacyjne. Dla dodatkowej wygody użytkownika głośnik Samsung YA SBR510 został wyposażony w pilota zdalnego sterowania ? wystarczy usiąść wygodnie i można bez przeszkód relaksować się przy ulubionej muzyce najwyższej jakości.

Najnowsze rozwiązania technologiczne zastosowane w modelu YA SBR510 sprzyjają również oszczędności. Urządzenie zostało wyposażone w czujnik ruchu, który wykrywa obecność i automatycznie uruchamia urządzenie. Natomiast kiedy w pomieszczeniu nikogo nie ma lub gdy użytkownik zasnął, głośnik samoczynnie przechodzi w stan czuwania, dzięki czemu nie pobiera zbędnej energii i pozwala w spokoju wykorzystywać jego wszystkie zaawansowane funkcje bez potrzeby ciągłego włączania i wyłączania zasilania.

Wysokiej jakości przestrzenny dźwięk o przyjemnej barwie emitowany jest przez zaawansowane głośniki trzykanałowe. Łączna moc głośników wynosi 30W, a głębia dźwięku jaką generują jest identyczna z jakością oryginalnego sygnału. Samsung YA_SBR510 odtwarza dźwięk w dwóch trybach: hi-fi oraz quasi okólnym, jak ma to miejsce w przypadku głośników 5.1.

Na stronie audio.com w dziale "testy" możemy przeczytać:

Z tego dość dziwnego urządzenia wydobywa się całkiem sensowny dźwięk - z pewnością lepszy od brzmienia otrzymywanego z przeciętnych bumboksów. Bas nie jest promowany, dynamiki jednak nie brakuje. Czytelność sensu muzycznego przekazu jest oczywista, dźwięk nie jest zagmatwany, zamulony czy przeostrzony. Średnica jest zwarta, konkretna, podobnie góra, z wyczuwalną twardością i bez powietrza, co jednak spokojnie da się strawić.

Specyfikacja techniczna:

  • Unikalny design z niebieską diodą LED (Alpha Wave Light)
  • Moc: 30W (10Wx 3 kanały)
  • Łączność: Bluetooth 2.0
  • Złącze USB
  • Złącze optyczne
  • Złącze AUX
  • Pilot zdalnego sterowania
  • Wymiary: 400mmx152mmx116mm
  • Waga: 1,9 kg

Cena detaliczna to około 430 pln, a więc moim zdaniem niezbyt dużo.

źródło: bankujesz-kupujesz, audio, samsung