bgiugiaro1

Giorgetto Giugiaro to urodzony w 1938 roku włoski projektant samochodowy. Chociaż samo określenie ?projektant? jest tutaj na pewno niewystarczające. Giorgetto to wizjoner, geniusz i chodząca legenda. Zaprojektował dziesiątki znanych i uwielbianych samochodów sportowych i codziennego użytku. Jego osiągnięcia zostały docenione w 1999 roku, kiedy to w plebiscycie międzynarodowym został uznany za najlepszego projektanta samochodowego XX w.

giugiaro_mustang1_500

Przez 50 lat współpracował z takimi markami jak Alfa Romeo, Ferrari, Audi, Fiat, Maserati, Renault, Saab, Seat lub VW. Jego dziełem są takie kultowe modele jak np. Golf, Scirocco, Punto, Audi 80, Renault 19. Oczywiście do jego kolekcji zaliczyć też można auta bardzo ekskluzywne i nie tak popularne. Sami zobaczcie:

bmw-m1-homage-3

PRERQY3T

O jego wielkości świadczy też wydarzenie, które uświetniło 50-lecie pracy Giorgetto. Otóż Ferrari zaprosiło go do stworzenia modelu jubileuszowego. Dzięki temu powstał model Ferrari GG50 (od inicjałów projektanta i 50 rocznicy), który śmiało można uznać za swoisty pomnik ku czci wielkiego projektanta ? ikony włoskiego stylu motoryzacyjnego.

ferrari_gg50_3

Źródło: www.giugiarodesign.it