Dokładnie 111 lat temu w 1901 r.  King C. Gillette skonstruował pierwszą maszynkę do golenia z wymiennym ostrzem. To, jaki skok technologiczny w dziedzinie golenia dokonał się od tamtych czasów niech uświadomi nam maszynka Gillette Fusion ProGlide. Żaden postęp nie byłby jednak możliwy bez naukowców, którzy codziennie walczą, by uczynić nasze życie prostszym. Wiele się mówi o ich dziełach, niewiele o nich samych. Czas to zmienić.

Najnowocześniejsza technika szybkiego wykonywania prototypów umożliwia przeniesienie projektów komputerowych oddających ich realny wygląd do postaci prawdziwych, trójwymiarowych modeli maszynek.

 

Reading Innovation Centre to centrum innowacji, w którym eksperci Gillette od wielu lat pracują nad nowymi rozwiązaniami, projektują i przeprowadzają testy najnowszych produktów marki. W ich dorobku znajdują się między innymi tak znane modele maszynek jak Sensor, Sensor Excel, MACH3, Venus , czy testowana również przez Futureblog Gillette Fusion ProGlide

Pracownicy Gillette tworzą koncepcję nowego produktu w oparciu o badania konsumenckie i zdobytą wiedzę naukową. Na podstawie pierwszych szkiców i modeli powstają projekty komputerowe.

 

W zespołach RIC wspólnie pracują naukowcy, inżynierowie i technolodzy z różnych dziedzin. Są to specjaliści od zagadnień konsumenckich, przez projektowanie i produkcję, po badania właściwości skóry kobiet i mężczyzn. Wiedza naukowa i świadomość potrzeb konsumenta przekładają się na koncepcje nowych produktów, które za pomocą nowoczesnych urządzeń do modelowania i produkcji szybko można przygotować w postaci prototypów.

Laser urządzenia do szybkiego wykonywania prototypów odtwarza dany profil w światłoutwardzalnej żywicy, formując model maszynki Fusion ProGlide3D.

 

W ośrodku jest również możliwość przeprowadzenia wysokiej precyzji montażu i kontroli jakości maszynek. To właśnie dzięki współpracy zróżnicowanych zespołów, w atmosferze kreatywnego działania oraz dostępności najnowocześniejszych urządzeń i rozwiązań technicznych, w Reading Innovation Centre powstają kolejne serie nowatorskich produktów Gillette.

[caption id="" align="aligncenter" width="605" caption="Nowoczesna technika filmowania z prędkością wielu klatek na sekundę umożliwia pracownikom Gillette niezwykle precyzyjne badanie procesu golenia."]

Uczestnicy badania w Reading Innovation Centre oceniają stan swojej skóry po użyciu prototypów maszynek i nowych kosmetyków do golenia. Uwagi rejestrowane są w szczegółowym formularzu.

 

Zespołem naukowym z Reading dowodzi Dr Kristina Vanoosthuyze. Jest ona znanym i cenionym ekspertem w dziedzinie kosmetologii i farmacji. Ma na swoim koncie udział w opracowaniu 20 opatentowanych technologii. Dla Gillette pracuje od 2006 przelewając w najnowsze modele maszynek całe swoje doświadczenie w zakresie pielęgnacji skóry.

[/caption]  

Jak zatem widzimy, fakt że Gillette potrafi nas ciągle zaskakiwać innowacyjnością swoich produktów nie jest przypadkiem. Stoi za tym sztab wykwalifikowanych specjalistów spędzających godziny nad mozolnymi badaniami i testami. Pamiętajmy o tym, gdy następnym razem po zacięciu się podczas golenia zaczniemy złorzeczyć na jej producenta (choć z produktami Gillette zaciąć się jest na prawdę trudno).