Gigant e-papieru - Amazon Kindle DX
pr_kindle_dx_f

O samym e-papierze nie będziemy ponownie pisać, wystarczająco już o nim mowiliśmy przy okazji pierwszego TechShow, kiedy to miałem okazję po raz pierwszy na żywo przekonać się o rewolucyjności tej technologii. Skupimy się na najnowszym urządzeniu z tej branży.

Określenie "gigant" ma tutaj podwójne znaczenie. Z jednej strony Amazon wydaje się być na chwilę obecną gigantem w tej branży, a z drugiej strony wprowadzili chyba na chwilę obecną największy e-czytnik na rynku. Mowa o nowym Amazon Kindle DX, świeżo zaprezentowanej nowej wersji najpopularniejszego e-czytnika na świecie.

Nowa wersja jest przede wszystkim większa. Poprzedni ekran miał wielkość 6 cali, wersja DX ma 9.7 cala. W praktyce oznacza to dużo więcej miejsca do wyświetlania treści, możliwość korzystania z większej czcionki bez konieczności częstszego przewracania strony.

amazon13

Bardzo fajne jest to, że nowy Kindel mimo swojego rozmiaru został tak zaprojektowany, że nie odczuwamy negatywnie jego wielkości. Nie jest ciężki ani niewygodny, wręcz przeciwnie - jak tylko wciągnie nas czytana powieść, to zapomnimy, że korzystamy z urządzenia zamiast papierowej książki.

Zdaję sobie sprawę, że popularność takich urządzeń jest w Polsce znikoma. Bardzo znikoma. Wynika to pewnie z niskiej dostępności publikacji, książek, czasopism w wersji na e-readera. Ja bardzo chętnie korzystałbym zarówno z tego urządzenia, jak i z tej technologii. Miło mieć wszystkie książki przy sobie w jednym urządzeniu, a nowe kupować klikając w sklepie internetowym. Oczywiście gdzieś ucieka ten romantyzm, magia kupowania papierowej wersji i posiadania biblioteczki w domu.. co zrobić, postęp!

amazon27

Cena: $490

Źródło: Wired.com