Wakacje dla większości osób wiąże się przede wszystkim z latem, czyli odpowiednio miesiącami lipcem oraz sierpniem. Nie oznacza to jednak, że inne pory roku są gorsze pod względem organizowania wyjazdów. W porze jesiennej dostępnych jest mnóstwo miejsc, które warto odwiedzić. Za wyjazdem jesienią przemawia przede wszystkim mniejsza ilość wczasowiczów oraz brak upałów.

Malta

Pierwszym z miejsc, które warto odwiedzić w porze jesiennej jest Malta. Ta przepiękna wyspa oferuje naprawdę sporą ilość atrakcji. Malta jest miejscem wprost stworzonym dla osób, które kochają wodę. Warunki do nurkowania na Malcie są uznawane za jedne z najlepszych w basenie Morza Śródziemnego. Na wyspie można odnaleźć także różnorakie zabytki z okresów prehistorycznych czy średniowiecznych. Malta to przede wszystkim bogactwo kulturowe z różnych okresów, które na pewno każdemu się spodoba.

Egipt

Kolejnym z miejsc, które zawsze będzie świetną alternatywą by spędzić wakacje jesienią jest Egipt. To świetna propozycja dla osób, które chcą spędzić dobrze czas za rozsądne pieniądze. Hotele w Egipcie posiadają wysokie standardy, zachowując jednocześnie niskie ceny. Kraj ten ma do zaoferowanie szeroką gammę atrakcji. Poczynając od zwiedzania potężnych i wielkich piramid, a kończąc na przyglądaniu się pięknu raf koralowych. Egipt to miejsce, które za przystępną cenę oferuje na prawdę szeroki wybór atrakcji.

Maroko

W porze jesiennej warto jest wybrać się na Maroko. To miejsce z pewnością zaskoczy różnorodnością. Można tam spotkać wszystko, czego w Polsce trudno uświadczyć. Zaczynając od zaklinaczy węży, a kończąc na połykaczach ognia i wróżbitach. Warto tam pojechać również ze względu na niesamowity klimat, który trudno opisać słowami...specyficznie pachnące powietrze czy piękne zachody słońca. Jeśli zaś chodzi o standardy hoteli to są one równie wysokie co w krajach europejskich. Warto także wybrać się na piaszczyste plaże, gdzie można spędzić bardzo przyjemnie czas, słuchając szumu fal.

Reasumując, organizowanie wakacji jesienią niesie za sobą praktycznie same zalety. Przede wszystkim ceny hoteli, jak i różnych atrakcji turystycznych są zdecydowanie mniejsze. Natłok turystów również jest mniejszy. Tyczy się to głównie plaż, gdzie w porze jesiennej można na prawdę dobrze wypocząć. Temperatury także są bardzo przyjemne, a zwiedzanie zabytków to czysta przyjemność. Można pokusić się o stwierdzenie, że jesienią można lepiej wypocząć niż w trakcie lata.

Wakacje w tropikach