Samochodowy fotelik dla dzieci to obowiązkowy element podczas podróży z pociechą. Brak takiego elementu w samochodzie jest nie tylko objawem skrajnej nieodpowiedzialności i głupoty, ale i szansą na zarobienie dużego mandatu z 6 punktami karnymi włącznie, według nowego taryfikatora, który wchodzi w życie 9 czerwca.

 

Ale nie o punktach i mandatach będziemy mówić, a nowym wynalazku o nazwie Carkoon Safety Car Seat, czyli na dobrą sprawę nowoczesnym samochodowym foteliku dla dzieci, który nie tylko wygląda świetnie, ale i posiada bardzo interesujące rozwiązanie. Otóż fotelik wyposażony jest w innowacyjny system o nazwie AirShield. Co to takiego?

 

Jak sama nazwa wskazuje, mowa tu o "powietrznej tarczy", która chroni dziecko w czasie wypadku. A jak to w ogóle działa? Otóż w chwili zderzenia lub kolizji, nad dzieckiem rozwija się swego rodzaju powłoka powietrzna. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasza pociecha w mgnieniu oka zostaje otoczona bezpiecznym kokonem.

 

Oprócz tego konstrukcja fotelika sprawia, że wszelkie przeciążenia i uderzenia zostają zniwelowane, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo dziecka. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie to świetny pomysł, który mógłby uchronić wiele małych istnień. Mamy nadzieję, że projekt nie zostanie zapomniany i wkrótce pojawi się również w seryjnych fotelikach innych firm.

 

Źródło: Carkoon