Ostatnio bardzo dużo mówi się o portalu społecznościowy Facebook. Nic dziwnego, firma niedawno wystartowała na giełdzie i z zapowiadanego wcześniej ogromnego sukcesu pozostały jedynie plany - debiut FB na giełdzie okazał się ogromną klapą, a wartość firmy spadła z dnia na dzień o miliardy dolarów.

 

Mimo, że debiut giełdowy nie wyszedł po myśli Zuckerberga, jego firma wciąż może sobie pozwolić na ekstremalnie drogie inwestycje. Tym razem pojawiły się plotki, jakoby FB chciał wyłożyć nawet 100 milionów dolarów za serwis Face.com. Dla tych, którzy nie znają tego startupu wyjaśnienia - portal posiada technologię rozpoznawania twarzy, ale chyba nie o to chodzi Facebookowi.

 

Portal posiada również genialną domenę, która wyraźnie podoba się Zuckenbergowi. Oprócz tego Face.com dysponuje aplikacją KLIK, dzięki której możemy zrobić zdjęcie komórką, a następnie niemal natychmiast otagować znajomych i wrzucić na Facebooka. Takie narzędzie z pewnością przydałoby się portalowi społecznościowemu tym bardziej teraz, kiedy w planach ma własny telefon. Czym jeszcze zaskoczy nas Facebook w przyszłości?

 Źródło: Face.com oraz Facebook.com