Jeszcze parę lat temu etui na telefony były bardzo popularne i nosił je praktycznie każdy. Dziś zmienił się ich styl, a etui zyskało dodatkowe funkcje. Mimo wszystko nadal znajdują się w sprzedaży i można kupić je w sklepach z akcesoriami GSM. Warto sprawdzić, czy etui to przeżytek, czy raczej gadżet, który może się przydać w wielu sytuacjach.

Nowoczesne etui

etui do telefonu

Etui do telefonu ma obecnie nieco inną formę niż jeszcze kilka lat temu. Coraz częściej przybiera formę kabury czy case, które chronią telefon przed zarysowaniem i zwykle posiadają dodatkowe kieszonki na karty czy dokumenty. Dzięki temu możemy mieć pod ręką kartę bankomatową czy dowód osobisty. Popularnym etui na telefon jest również silikonowa obudowa, która może być dodatkowo zdobiona lub całkiem przeźroczysta. Ochrania telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi, ściśle do niego przylegając. Silikonowe obudowy nie zakrywają kształtu i stylistyki telefonu, do tego są praktycznie niewidoczne. Niestety, etui do telefonu wykonane z silikonu nie pokrywa ekranu, dlatego konieczne jest dodatkowe dokupienie szkła hartowanego, które przy upadku telefonu z wysokości, zabezpieczy ekran przed pęknięciem.

Etui z dodatkową baterią

Wśród nowoczesnych etui warto wymienić pokrowce z wbudowaną baterią. Jest to powerbank, który można podłączyć do telefonu w dowolnej chwili. Zapewne każdemu z nas zdarzyła się nieprzyjemna sytuacja, w której telefon uległ rozładowaniu w najmniej oczekiwanym momencie. Etui na telefon z wbudowaną baterią ochrania smartfon przed uszkodzeniem mechanicznym tak samo dobrze, jak standardowy model. Etui z baterią dopasowuje się do kształtu telefonu i zapewnia wygodny dostęp do wszystkich portów. Jest to przydatny gadżet dla użytkowników smartfonów, które mają duży pobór energii i muszą być z tego powodu często ładowane. Etui z baterią pozwala na to, by nie martwić się koniecznością ładowania telefonu w podróży, na wycieczce czy w pracy.

Przeżytek czy przydatny gadżet?

Nowoczesne etui nie przypominają dawnych kabur do telefonu, jednak mimo wszystko nadal spełniają swoją funkcję i są chętnie wybierane przez użytkowników smartfonów. Niewielkie gabaryty, różnorodny wygląd i kształt etui sprawia, że gadżet z pewnością nie jest traktowany jak przeżytek. Etui do telefonu zmienia się wraz z upływem lat, jednak nadal jest funkcjonalnym i estetycznie wyglądającym sprzętem, który warto posiadać. Wybór dostępnych modeli jest naprawę ogromny, dlatego każdy miłośnik smartfonów znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.