Wyobraźnia projektantów i stylistów nie zna granic. Czasami potrafią oni z teoretycznie banalnego przedmiotu stworzyć coś zaskakującego i zadziwiającego funkcjonalnością. Wydawałoby się, że konewka już sama w sobie jest prosta i funkcjonalna. Diane Dupire udowodniła jednak, że w tym temacie jest jeszcze wiele do powiedzenia.

 

Ely Can to nowoczesna konewka o bardzo ciekawym wyglądzie. Co ciekawe, w designie nie ma niczego przypadkowego. Długa ?trąba? pozwala podlać nawet trudno dostępne rośliny, wygodna rączka pozwala na łatwe operowanie strumieniem wody, zaś okrągła konstrukcja zawiera w sobie kółka, dzięki czemu napełnioną wodą konewkę można po prostu ciągnąć za sobą.

 

Konewka Ely Can to świetne rozwiązanie dla ludzi starszych, którzy kochają spędzać czas na działce lub w ogrodzie. Projekt Diane Dupire umożliwia wygodne podlewanie roślin bez schylania się, a dla seniorów, którzy mają problemy z plecami to z pewnością bardzo ważna i cenna funkcjonalność.

 

Od dawna wiadomo, że obcowanie z przyrodą, czy to na działce czy w ogródku za domem, to niezwykle zdrowy i terapeutyczny sposób spędzania czasu. Dzięki Ely Can czas ten może być jeszcze przyjemniejszy. Niestety nie wiadomo czy konewka w tej postaci kiedykolwiek trafi do sprzedaży, ale miejmy nadzieję, że inni producenci tego typu sprzętów ogrodniczych będą przy projektowaniu częściej myśleć o ludziach starszych.

Źródło: Diane Dupire