Elektryczne auta w Londynie

Postanowione. Londyn stawia na transport elektryczny. Burmistrz Boris Johnson z dumą ogłosił, że do wiosny 2011 na terenie centrum Londynu  ma ruszyć program Source London. W jego ramach, płacąc rocznie jedynie 100 funtów (równowartość kosztu zakupu ok. 100 l zwykłego paliwa) użytkownicy elektrycznych samochodów zyskają nieograniczony dostep do ponad 1300 publicznych stacji ładowania. Program zakłada osiągnięcie takiej liczby do 2013 r.

Obecnie w Londynie jest zarejestrowanych ok. 17000 użytkowników samochodów elektrycznych. Mogą oni  korzystać z ponad 250 punktów ładowania. Pierwszym celem programu jest zwiększenie liczby kierowców pojazdów elektrycznych do 100 000. Poza Source London ma w tym pomóc darmowy wjazd do centrum, jaki oferowany jest właścicielom elektrycznych aut.

Program przygotowywany jest przez przedsiębiorstwo Transport for London, dotychczas odpowiedzialne za komunikację masową i system transportu rowerowego. Jedyną komercyjną firmą, której udział w projekcie został ujawniony jest Siemens. Zajmie się on zapewnieniem odpowednich rozwiązań technicznych i informatycznych.

źródło: www.sourcelondon.net