konsole do przedpokojuZapraszając gości do swojego mieszkania zawsze witamy ich w przedpokoju. Pomieszczenie to jest zazwyczaj pierwszym wnętrzem, które prezentujemy innym. Dlatego też warto zadbać o to, by było ono jak najlepiej urządzone. Przedpokój jest również miejscem, w którym znajdować się powinny praktyczne meble, takie jak np. konsole do przedpokoju. Warto także zwrócić uwagę na to, że obecnie przedpokoje nie są już tylko małymi wnętrzami, w których ledwo mieści się choć jedna osoba. Niekiedy mamy sporą przestrzeń do zagospodarowania, wówczas warto wykorzystać większe możliwości aranżacyjne i połączyć praktykę z estetycznym i nowoczesnym wyglądem.

Konsola ? stylowy mebel

Konsole do przedpokoju to wyjątkowe meble, które dodają wiele uroku pomieszczeniom, w którym się znajdują. Poza wspaniałym wyglądem, mebel ten może być również praktyczny i potrzebny domownikom. To, jaki model wybierzemy, zależy oczywiście od nas i naszych potrzeb. Posiadając większe mieszkanie, możemy zdecydować się na pokaźnych rozmiarów konsolę, ta z pewnością zachwyci nie tylko gości, ale również wszystkich domowników. Meble te są szczególnie polecane przez architektów wnętrz. Profesjonaliści zdają sobie sprawę, jak ważny jest wystrój pierwszego pomieszczenia. Może on stanowić wstęp do dalszych pomieszczeń, dlatego też warto decydować się na kupno mebli i dekoracji w jednym i dominującym stylu. Warto podkreślić, że konsole do przedpokoju są meblami o wysokich walorach dekoracyjnych, umożliwiają eksponowanie innych ozdób, czy też kwiatów. W przeszłości, konsola służyła jedynie jako dekoracja wnętrz, jej obecność znaczyła o luksusie i dostatku właścicieli mieszkania lub domu. Jednak obecnie tego rodzaju meble mogą być jednocześnie bardzo funkcjonalne. Blaty konsoli mogą służyć jako miejsce na drobiazgi, które wciąż się gubią, takie jak np. klucze.

Inspiracje

Wybór konsoli do przedpokoju może być świetnym sposobem na podkreślenie stylu prowansalskiego, który to stał się inspiracją do powstania tego mebla. Również wzornictwo skandynawskie, angielskie oraz rustykalne jest inspiracją do tworzenia konsoli. Cechami szczególnymi jest oczywiście jasna kolorystyka, subtelne wzornictwo oraz naturalne drewno. Wiele z nich posiada dodatkowe szufladki, które umożliwiają lepsze utrzymanie porządku. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów. Ich wielkości oraz kształty znacznie różnią się od siebie, dzięki czemu łatwiej jest dopasować je do własnego wnętrza. Jednak konsole to meble, które zawsze przystawione są do ściany, nigdy nie stoją pośrodku pomieszczenia.