Nie ulega wątpliwości, że wazony, zwłaszcza te szklane pełnią ważną rolę dekoracyjną w wielu pomieszczeniach. Są one również funkcjonalne, bo dzięki nim możemy przygotować przepiękne kwiatowe kompozycje. Aby jednak dekoracja prezentowała się nienagannie, należy starannie wybrać wazon. Najlepszy będzie taki, który będzie prezentował się atrakcyjnie zarówno z kwiatami jak i bez nich. 

Jaki wazon wybrać?

W sklepach internetowych jak i stacjonarnych nie brakuje wazonów na kwiaty. Możemy wybierać naczynia w różnych kolorach i kształtach. Dostępne są wazony wzorzyste jak i jednokolorowe. Mamy możliwość zakupienia wazonów szklanych oraz ceramicznych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się właśnie wazony szklane, bez wzorów. Są one synonimem ponadczasowej klasy i elegancji. Dodadzą uroku zarówno nowoczesnym jak i tradycyjnym pomieszczeniom. Jeżeli zależy nam na niebanalnej ozdobie stołu, postawmy na wazon martini. Wazon ten inspirowany jest wyglądem kieliszka do znanego trunku. Będzie pięknie prezentował się na stole, zwłaszcza podczas efektownych przyjęć w gronie rodziny czy znajomych. 

Jaką dekorację można przygotować dzięki wazonowi przypominającemu kieliszek?

Wazon martini jest zazwyczaj wazonem dość dużych rozmiarów. Oczywiście możemy zakupić również egzemplarze mniejsze, ale to właśnie duże wazony prezentują się najefektowniej. Dzięki nim możemy stworzyć bardzo oryginalne aranżacje stołu. Wazon martini sprawdzi się na podczas przyjęć urodzinowych czy świątecznych kolacji. Latem możemy umieścić w nim różnobarwne, sezonowe kwiaty cięte. Warto zadbać o to, aby ich kolorystyka była utrzymana w stylu, w jakim dekorujemy cały stół. Barwa kwiatów powinna więc komponować się na przykład z kolorem obrusa. Jeśli jest biały, w wazonie śmiało możemy umieścić kwiaty barwy pastelowej jak i rośliny o wyrazistym kolorze czerwieni czy fuksji. Zimą, gdy brakuje świeżych kwiatów, w wazonie martini można śmiało umieścić rośliny sztuczne. Można w nim przygotować również stroik świąteczny z gałęzi jodeł czy świerka. Jeżeli mamy długi stół, warto umieścić na nim przynajmniej dwa wazony. 

Podsumowując zebrane rozważania, z łatwością można dojść do wniosku, że wazony pozwalają nam stworzyć szereg dekoracji. Możemy umieścić w nich kwiaty żywe lub sztuczne. Wazony, zwłaszcza te o oryginalnym kształcie same w sobie są również niebanalną ozdobą. Wazon przypominający swoim wyglądem kieliszek do Martini możemy wykorzystać na rozmaite sposoby. Latem warto umieszczać w nim kwiaty cięte, a zimą stroiki lub kwiaty sztuczne.