Dostaliśmy wiadomość od obsługi PR BOŚ Banku. Wiadomość jakich wiele ale miała w tytule ekologiczny i kredyt. Postanowiłem się trochę nad tym pochylić i obśmiać jako kolejne nadużywanie słowa ekologiczny. Po przeczytaniu notki doszedłem do wniosku, że słowo jest jak najbardziej na miejscu i w kontekście. Panowie i Panie jeśli chcecie zrobić remont i zainwestować jakiekolwiek eko rozwiązanie typu panele słoneczne, kolektory itp, to ten kredyt jest dla Was. Bank daje od siebie dobrą cenę kredytu. Obiecują marżę na poziomie 1%. Fachowcy od kredytu niech powiedzą czy to dobrze czy źle..

Nowy kredyt BOŚ Banku można przeznaczyć na finansowanie zakupu, budowy lub remontu domu czy mieszkania w budynku, w którym zostaną zastosowane rozwiązania pozwalające oszczędzać energię. O ekologiczny kredyt hipoteczny może ubiegać się każdy, kto planuje zainwestować w Odnawialne Źródła Energii, czyli kolektory słoneczne, pompę ciepła, ogniwa fotowoltaiczne (ogniwa słoneczne) albo instalacją odzysku ciepła z wykorzystaniem rekuperatorów (filtracja powietrza wywiewanego z budynku). Kredyt można uzyskać również na nieruchomości ze statusem budynku niskoenergochłonnego lub pasywnego tj. takiego, dla którego wielkość energii niezbędnej do zaspokojenia potrzeb związanych z jego użytkowaniem, jest nie większa niż odpowiednio: 70 kWh (mkw. na rok) i 15 kWh (m kw. na rok). Nowy kredyt BOŚ Banku może być udzielony także na spłatę kredytu mieszkaniowego w innym banku lub instytucji, jeżeli finansowana nieruchomość będzie spełniać ekologiczne wymagania.

Moim zdaniem oferta jak najbardziej godna polecenia. Tani pieniądz na rozwój nowych ekonomicznych technologii może przynieść tylko pozytywne rezultaty i przyśpieszyć rozwój branży. teraz czekamy już tylko na kredyt dla firm, które chcą się reklamować na Futureblogu! (żarcik)