Peta_logo

Ania ostatnio pisała o tym jak to jest z tymi dużymi organizacjami ekologicznymi. Nie wypowiadałem się dotgychczas na ten temat, ale nigdy im do końca nie ufałem. Zawsze robili dużo szumu, brali dużo pieniędzy a efektów jakoś nikt nigdy nie widział. Czasem mi naprawdę żal, że właśnie te największe organizacje ekologiczne robią prawdziwym ekologom dużo wstydu i złej opinii. Wielokrotnie spotkałem się z komantarzami kpiącymi z ekologów, akcji proekologicznych, segregacji śmieci itd. Ciężko się dziwić, skoro można trafić na takie oto kwiatki....

Otóż organizacja PETA (znana organizacja międzynarodowa chroniąca prawa zwierząt), zwróciła się do znanego zespołu Pet Shop Boys, z prośbą aby Ci ostatni zmienili swoją nazwę.. gdyż jest nieekologiczna. Tak, dobrze przeczytaliście. Zaproponowali im nawet nową nazwę, tacy są pomysłowi! Kultowy zespół miałby się nazywać Rescue Shelter Boys. Brak mi słów.

Nie wiem czy jakiekolwiek komentarze z mojej strony oddadzą głupotę tego pomysłu. Zastanówmy się po prostu następnym razem pochwalając bałwochwalczo kolejne akcje "wielkich i wspaniałych" organizacji przelewając im pieniądze na takie właśnie poważne akcje ratujące małe zwierzaki.

Źródło: blog.peta.org