eko-logiczni

Dostaliśmy wczoraj informację o fajnej inicjatywie firmy Enea, która dostarcza prąd do wielu polskich domów. Enea organizuje konkurs połączony z edukacją pro ekologiczną pod hasłem "pierwsze ekologiczne reality show". Główna nagroda to 10 000 zł oraz bezpłatna wymiana całego sprzętu AGD. Pomysłodawcą akcji jest agencja GDP, a jej przebieg w sieci koordynuje agencja Wide Open.

Pierwszy etap polega na wypełnianiu ankiet z pytaniami konkursowymi. Na podstawie odpowiedzi zostaną wyłonieni finaliści (warto dodać, że wszyscy autorzy zgłoszeń zyskają dodatkowo szansę na wygranie kwoty o równowartości rocznych rachunków za energię elektryczną).

Drugi etap, bardziej widowiskowy będzie polegał na interakcji z 3 wybranymi osobami. Do ich domów zawitają eksperci, którzy przeprowadzą audyt energetyczny. Na tej podstawie będziemy oceniać postępy w konkursie. Celem jest oczywiście zmniejszenie zużycia prądu. Nagrodę główną - 10 000 zł - otrzyma ta rodzina, która najbardziej zmieni swoje nawyki i zaoszczędzi najwięcej energii. Pozostali finaliści otrzymają nagrodę gwarantowaną ? Enea opłaci im rachunki za prąd za cały rok.

Reality show będziemy oglądać w serwisie eko-logiczni.com.pl, gdzie w odcinkowych relacjach prześledzimy zmagania finalistów. Zmaganiom towarzyszyć będą praktyczne wskazówki dotyczące oszczędzania energii, ciekawostki ekologiczne oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami przeznaczone dla wszystkich internautów.

Naszym celem jest promocja postaw proekologicznych. ? mówi Paweł Oboda, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Enea. ? Chcemy to jednak robić w interesujący sposób, tak aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Dlatego spodobał nam się pomysł rywalizacji, reality show i wykorzystania możliwości Internetu w celu przyjaznego dostarczania wiedzy. Mamy nadzieję, że duże nagrody przyciągną internautów, a wartościowe i lekko podane treści zaciekawią ich i zatrzymają na dłużej. ? dodaje Paweł Oboda.

Redakcja futurebloga oprócz przyłączenia się do propagowania tej akcji zastanawia się także jaki interes ma Inea w zmniejszaniu naszych rachunków za prąd?