Rozwiązano konkurs sponsorowany przez Rice Design Alliance i AIA Houston na ekologiczny  dom za 99 tysięcy dolarów!  Zwycięzcami tego nietypowego przedsięwziącia są: Robert Humble, Joel Egan, Brian Spencer, Owen Richards, Tom i Kate Mulica z Cudney Hybrid / ORA , Waszyngton.
Pomysł był prosty: konkurs polegał na zaprojektowaniu prostych, oszczędnych 430 m kwadratowych domu, z uwzględnieniem "zrównoważonego wykorzystania praktyk i materiałów budowlanych ze szczególną troską o przystępność, długowieczność, oszczędnośc energii, przy korzystaniu z gorącego, wilgotnego klimatu Houston" za mniej niż 99000 dolarów amerykańskich.
Zwycięzcy zbudowali kompaktowy dom, który łatwo dostosowuje się do potrzeb mieszkańców. W planie uwzględnia strych, od 1 do 4 sypialni, specjalny dach, osłonięty ganek, który dostarcza cienia i pozwala na naturalną wentylację wewnątrz budynku. Jesliby w Polsce ktoś organizował taki konkurs, ekipa Futurebloga z przyjemnością zapyta się zwycięzców - jak zrobić taki dom za 207 000 pln ?