Eco-Navigator

Do bogatego wachlarza funkcji nawigacji GPS dołącza właśnie kolejna. Dzięki urządzeniu Eco-Navigator, będziemy mogli kontrolować nasza jazdę pod kątem eco-drivingu.

Poza tradycyjnymi funkcjami nawigacji urządzenie posiada tryb Eco-Drive, w którym jesteśmy informowani o aktualnym zużyciu paliwa, o tym jak mocno wciśnięty jest pedał gazu, oraz o emisji CO2. Porównując te dane ze standardami, urządzenie wystawia ocenę naszej jeździe. Wszystko to widać na screenie powyżej.

Carpooling

Może się jednak zdarzyć, że mimo naszych wysiłków pojazd pali więcej niż powinien. Może to być wina jakichś usterek technicznych. Jednak i temu Eco-Navigator potrafi zaradzić. Posiada on bowiem funkcję skanowania silnika pojazdu i wykrywania potencjalnych winowajców wysokiego zużycia paliwa.

Kolejnym ciekawym trybem jest Eco-Route. Współpracując z nawigacją GPS ustala on drogę z punktu A do punktu B w taki sposób, aby minimalizowała ona zużycie paliwa.

Zielona autostrada

Dla kierowców lubiących rywalizację postał zaś tryb Eco-Score, pozwalający porównywać nasze wyniki z wynikami innych kierowców pokonujących taką samą trasę, kierujących ten sam pojazd lub z naszymi wynikami z poprzednich przejazdów. Pytaniem pozostawionym bez odpowiedzi pozostaje za to jak  oszczędnie trzeba jeździć by zwróciło się 250$, które trzeba wydać na zakup Eco-Navigatora

źródło: gizmag