dyson_energy3[1]

Kolejna nowa, świeżo opatentowana technologia ładowania. Genialna ładowarka do noszenia na nadgarstku, mowa o  bransoletce Dyson Energy. Na pewno wy też to przerabialiście - bateria zawsze pada w najmniej odpowiednim momencie. Do najbliższego gniazdka daleko, a od telefonu zależy przyszłość ludzkości. Co zrobić?

Tym razem z pomocą przychodzi nam grupa francuskich studentów biorących udział w konkursie Dyson Awards 2009. Dzięki technologii pozyskiwania energii Seeback, z której korzysta urządzenie, możemy wycisnąć parę dodatkowych, cennych minut korzystania z telefonu, gdy ten padnie. Technologia Seeback opiera się na efekcie termoelektrycznym, który wykorzystuje różnice pomiędzy temperaturą skóry na nadgarstku a temperaturą powietrza z drugiej strony bransoletki. Jakimś cudem powstaje energia, która zostaje zamknięta w baterii.

Kiedy użytkownik potrzebuje podładować telefon, podłącza go do bransoletki Dyson Energy poprzez port micro-USB (od 2012 port uniwersalny dla wszystkich producentów urządzeń mobilnych). Pomysł genialny, pomimo kosmicznego wyglądy bransoletki. Jak na razie to tylko prototyp, ale miejmy nadzieję, że bransoletkami zainteresuje się jakaś większa firma i w przeciągu paru lat trafią one na sklepowe półki.

źródło: pl.engadget