Mieszkanie w domach wykonanych z kontenerów w naszym kraju nie kojarzy się najlepiej - zazwyczaj mieszkają tam najubożsi lub zadłużeni mieszkańcy. Takie mało przyjemne plany realizuje się już w kilku miastach w naszym kraju. Ale czy dom z kontenerów musi się kojarzyć tylko i wyłącznie z biedą i dramatem ludzkim?

 

Całkiem inne podejście do tematu zaprezentowano we Włoszech, gdzie dom z kontenerów został wykonany na specjalne zamówienie. Budynek nosi nazwę Casa El Tiamblo i prezentuje się niezwykle ciekawie. Na budowę tego fascynującego domu zużyto co prawda aż 40 kontenerów, ale efekt końcowy jest zadziwiający.

 

Owszem, z zewnątrz nie wygląda to zachwycająco, ale po wejściu do wnętrza ciężko się domyślić, że znajdujemy się w kontenerze. Eklektyczne łączenie ozdób w różnym stylu czy dobór nowoczesnych elementów sprawia, że wnętrze jest niezwykle nowoczesne i eleganckie. Być może to również pewna alternatywa dla osób, których nie stać na drogie materiału budowlane. Czy tak wygląda przyszłość budownictwa?

Źródło: Casa El Tiamblo