Młodzi adepci piłki nożnej chcą być jak swoi sportowi idole. Nie tylko, jeżeli chodzi o umiejętności, ale również o strój piłkarski. Nic więc dziwnego, że w ich domach często goszczą kurtki piłkarskie. Takie elementy garderoby można zamówić w wielu rozmiarach – nie tylko dla dzieci, ale również dla osób dorosłych. W zawodowych klubach piłkarskich zawodnicy mają nie tylko swoje kurtki, ale również pozostałe części stroju, jak chociażby odpowiedni dres, koszulki do gry, spodenki czy skarpety.

Trening na świeżym powietrzu

Wielu sportowców przyznaje, że trening na świeżym powietrzu jest lepszy. Dostęp do świeżego powietrza często napędza ich do działania. Poza tym zawodowi sportowcy muszą przyzwyczaić się do tego, że mecze czy też zawody często odbywają się niezależnie od tego, jaką pogodę mamy za oknem. Deszcz, śnieg – chyba tylko wichura jest w stanie sprawić, że mecz zostanie odwołany. Niejednokrotnie mecze piłki nożnej odbywały się w deszczu. Aby móc do tego dobrze się przygotować potrzebny jest dobry trening na świeżym powietrzu, jak również dobry stój dla piłkarza, w tym chociażby odpowiednia kurtka. Takie kurtki przeciwdeszczowe mają wiele zalet, dlatego są tak rozchwytywane zarówno przez zawodowych piłkarzy, jak również amatorów.

Dobry strój dla piłkarzaZalety okryć wierzchnich

Dzięki temu, że kurtki piłkarskie wykonane są z odpowiedniego materiału (najczęściej są to kurtki hardshellowe, zwane też membranowymi) mają wiele zalet, których nie jest w stanie przebić ciepły płaszcz czy też solidny parasol. Wśród zalet takich kurtek przeciwdeszczowych wymienia się doskonałą ochronę przed deszczem. Jeżeli jest ona uszyta według odpowiednich standardów nie ma szans na to, aby wilgoć z zewnątrz przeniknęła pod spód. Przy uszyciu takich kurtek stosuje się skalę wodoodporności, która zaczyna się od 10 000 mm H2O. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, a jest to jeden z najważniejszych parametrów przy uszyciu takiej kurtki. Wśród innych zalet takich piłkarskich elementów garderoby wymienia się również doskonałą ochronę przed silnym wiatrem. W przypadku wiatroszczelności również stosuje się specjalną skalę, aby zawodnikom zapewnić jak największy komfort użytkowania. Co jest również ważne to fakt, że takie kurtki zapobiegają nie tylko przed zmoknięciem, ale również przed utratą ciepła. Dzięki temu nikomu nie grozi również zamarznięcie, które mogłoby doprowadzić do poważnej choroby. Takie kurtki piłkarskie często dopasowują się do ciała zawodnika zapewniając mu wygodę i komfort podczas treningu.