Oświetlenie jest niezbędnym elementem wyposażenia wszystkich wnętrz, jednak niewiele osób, przykłada do jego wyboru należytą uwagę. Przy urządzaniu jakiegokolwiek pomieszczenia skupiamy się przede wszystkim na zakupie mebli. Chcemy, żeby dobrze się prezentowały i zapewniały wysokie poczucie komfortu. Wybór lamp zazwyczaj ograniczamy do wizyty w jednym czy dwóch sklepach i decyzji na coś spośród ich asortymentu. Wydatek na renomowane firmy takie jak Nowodvorski i Kanlux wydaje się zbytnią rozrzutnością. Wystarczy jednak poświęcić chwilę na zastanowienie się nad tym tematem, żeby zrozumieć, że decyzja powinna być znacznie bardziej przemyślana.

Zdrowie jest najważniejsze!

Kluczowe znaczenie przy wyborze oświetlenia ma zdrowe użytkowników danego pomieszczenia. Jest to szczególnie istotne w powierzchniach biurowych, gdzie dostęp do światła dziennego często jest ograniczony i praktycznie przez cały czas wykorzystywane są sztuczne źródła. W biurowcach często używane są lampy starego typu, które wydają uciążliwe buczenie i denerwująco migoczą. Są to cechy charakterystyczne dla wiekowego oświetlenia, nowoczesne produkty takich marek jak Nowodvorski są całkowicie pozbawione tych wad. Barwa wykorzystywanego światła ma ogromne znaczenie dla samopoczucia osób znajdujących się w danym pomieszczeniu. Wiele osób narzeka na zimny odcień żarówek LED, nie są to jednak wyróżniki całej technologii i dotyczą przede wszystkim najtańszych modeli. We wnętrzach, gdzie pracujemy lub dużo czytamy oświetlenie ma ogromne znaczenie i powinniśmy przykładać do niego szczególną uwagę. Wymiana lamp lub choćby samych żarówek nie jest wysokim kosztem, jeśli pomyśli się o negatywnym wpływie słabego światła na nasz wzrok. Renomowani producenci tacy jak Nowodvorski gwarantują nie tylko wysoką jakość, ale również bezpieczeństwo.

Ekonomia także ma znaczenie

Przy wyborze oświetlenia warto zwracać uwagę na kwestie ekonomiczne, jednak tanie produkty są jedynie pozorną oszczędnością. Oświetlenie LED profesjonalnych marek takich jak Nowodvorski czy Kanlux w momencie zakupu wydają się dużym wydatkiem, jednakże są inwestycją, która w przyszłości zwróci się z nawiązką. Niski pobór mocy wpłynie na zmniejszenie zużycia energii, a tym samym na mniejsze rachunki za prąd. Ich długa żywotność, którą zazwyczaj potwierdza gwarancja, zapewnia, że znacznie rzadziej będziemy wymieniać żarówki. Warto być oszczędnym, ale należy to robić rozsądnie, wcześniej przeprowadzając rozeznanie danego tematu.