democamp_bigger

DEMOCAMP - zaprezentuj swój start-up i podziel się doświadczeniami ze społecznością barcampową z całej Europy

W dniach 23-24 maja 2009 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się druga edycja Targów DEMOCAMP - międzynarodowej imprezy, skupiającej start-upy, fundusze inwestycyjne, inkubatory przedsiębiorczości, prelegentów i obserwatorów z całej Europy. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce zakrojone na tak szeroką skalę. Organizator imprezy, Fundacja Polak 2.0, przewiduje udział około 500 uczestników.

Dzień pierwszy Targów upłynie pod znakiem międzynarodowego barcampu. Tego dnia odbywać się będą 4 równoległe sesje unconference, skoncentrowane wokół kwestii programowania, projektowania, marketingu w Internecie i zagadnień, związanych z uruchamianiem i rozwijaniem start-upów internetowych. Agenda będzie zbudowana przez samych uczestników, każdy zainteresowany wygłoszeniem prezentacji będzie miał więc możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami i pomysłami.

Podczas DEMOCAMPU z całą pewnością nie zabraknie emocji. Drugiego dnia Targów odbędzie się bowiem konkurs start-upów, któremu przyglądać się będą obserwatorzy oraz grono zaproszonych ekspertów. Nowością wprowadzoną do tegorocznej edycji będzie dopuszczenie do udziału w konkursie także zagranicznych uczestników. Poszerzy się również grono komentatorów - wśród jury znajdą się międzynarodowe osobowości z branży IT.

Wstęp dla uczestników sesji oraz obserwatorów konkursu jest bezpłatny, podobnie jak zgłoszenie start-upu do konkursu. W tym roku start-upy będą jednak podlegać ostrzejszej niż dotąd selekcji, mającej na celu wyłonienie około 20 najbardziej innowacyjnych projektów, które uzyskają możliwość zaprezentowania się przed jurorami. Organizator za drobną opłatą zapewnia także możliwość prezentowania swojego start-upu na stoisku przez cały dzień.

Szczegóły, dotyczące DEMOCAMPU, agenda oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie Targów http://democamp.org/

O organizatorze

Organizatorem DEMOCAMP jest Fundacja Polak 2.0 odpowiedzialna za niekomercyjną część działań spółki Netguru. Fundacja jest doświadczonym organizatorem otwartych, nieformalnych, cyklicznych spotkań branży internetowej Barcamp w Starym Browarze (wcześniej: Barcamp Poznań), w 2008 roku zorganizowała pierwszą edycję DEMOCAMP.