Do międzynarodowej edycji Democamp East/West, która odbędzie się w dniach 23 i 24 maja, został już niecały tydzień.

Rejestracja start-upów, ubiegających się o udział w konkursie, zakończyła się 14 maja. Zainteresowanie ze strony twórców było naprawdę duże - z ponad 40 zgłoszonych start-upów organizatorzy wyłonili ostatecznie finałową czternastkę, która zaprezentuje się podczas drugiego dnia imprezy w Pawilonie 11 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pełna lista zakwalifikowanych start-upów jest już dostępna, znajdziecie ją na końcu artykułu.

Zespoły, które nie znalazły się pośród finalistów, mają możliwość zaprezentować swoje projekty na stoiskach wystawienniczych oraz podzielić się swoimi pomysłami i doświadczeniami w trakcie sesji unconference, które odbędą się pierwszego dnia.

Sami organizatorzy przyznają, że frekwencja jest dla nich niezwykle miłym zaskoczeniem. W chwili obecnej zarejestrowało się już ponad trzystu uczestników, w tym kilkudziesięciu z zagranicy, a to wciąż nie koniec zapisów, wszelkie propozycje współpracy ze strony firm zainteresowanych współtworzeniem tak dużego przedsięwzięcia są zatem mile widziane. Wiele wskazuje na to, że Democamp East/West już wkrótce ma szansę stać cykliczną imprezą, wpisaną na stałe w kalendarz istotnych wydarzeń branży IT.

Źródło: democamp.org