Dekoracja pokoju wielbiciela zwierzaków

Motywy zwierzęce już od setek lat występują we wszystkich historiach opowiadanym maluchom. Każdy z pewnością przypomni sobie niejedną bajkę z dzieciństwa, w której bohaterem była postać zwierzęca. Sytuacja nie uległa zmianie po pojawieniu się kina i produkcji skierowanych do dzieci. Wszyscy zdają sobie sprawę, że pozycję światowego potentata tej branży, czyli wytwórni Disney zbudowali właśnie zwierzęcy bohaterowie. Nie dziwi więc, że wiele maluchów marzy, aby w ich pokoju znalazła się pościel ze zwierzętami i inne tematyczne elementy wyposażenia. Warto jednak, aby każdy rodzic, który planuje tematyczną dekorację pokoju dobrze przemyślał tę kwestię i zaplanował poszczególne aspekty.

Zachowaj umiar

pościel ze zwierzętamiNajwiększym zagrożeniem w dekoracji pokoju dziecięcego jest zbytnia przesada w zastosowaniu motywu wiodącego. Wielu rodziców sądzi, że maluch chciałby, aby jego ulubione postacie znalazły się na praktycznie każdym elemencie wyposażenia. Dochodzi wtedy do sytuacji, w której w pomieszczeniu do pomieszczenia trafia nie tylko stylowa pościel ze zwierzętami, ale także łóżko, żyrandol, szafki, krzesło. Wszystko zostaje podporządkowane jednej stylistyce. Takie zachowanie to najprostsza droga, aby doprowadzić malucha do porzucenia swoich ulubieńców. W ten sposób do niedawna ukochana pościel ze zwierzętami spotyka się ze zniechęceniem ze strony dziecka. Możemy zostać w ten sposób zmuszeni do zakupu nowego zestawu wyposażenia. W przypadku pościeli ze zwierzętami nie będzie to duży wydatek, lecz nabycie innych mebli będzie wiązało się ze znacznie większym kosztem. Z tych powodów warto zachować nieco umiaru i zdrowego rozsądku.

Pamiętaj o funkcjonalności

Inną kwestią, o której koniecznie trzeba pamiętać, jest zachowanie funkcjonalnego charakteru pomieszczenia. Nie wolno się decydować na wyposażenie, które co prawda wygląda estetycznie, ale nie jest praktyczne lub w pełni bezpieczne dla dziecka. W wielu tanich sklepach można spotkać się z pościelą ze zwierzętami, która prezentuje się atrakcyjnie, lecz jest wykonana z sztucznych materiałów, które mogą zawierać szkodliwe składniki. Maluch powinien dobrze się czuć w swoim pokoju, ale nie należy zapewniać rozrywki kosztem funkcjonalności. Biurko może być kolorowe, ale przede wszystkim powinno być dostosowane do wzrostu dziecka. Krzesło musi być wykonane z solidnych materiałów i zapewniać poprawną postawę. To samo dotyczy także pozostałego wyposażenia, zwłaszcza przedmiotów, które mają służyć przez kilka lat.