Szukając modnych okularów przeciwsłonecznych, z pewnością spotkałaś się z damskimi okularami polaryzacyjnymi. Tego typu okulary przeciwsłoneczne wyposażone są w specjalny rodzaj soczewek, które polaryzują światło, inaczej mówiąc eliminują rozproszone wiązki światła. Nosząc tego typu okulary eliminujesz zatem mnóstwo odblasków, które docierają do Twoich oczu. Dzięki temu jakość widzenia staje się znacznie lepsza. Świat ma wyraźniejsze kolory, obraz staje się bardziej ostry i wyraźny, i nie musisz stale mrużyć oczu.

Czy wszystkie okulary słoneczne są wyposażone w soczewki polaryzacyjne?

damskie okulary przeciwsłoneczneNiestety nie. Tylko część okularów przeciwsłonecznych posiada tego typu soczewki. Jeśli zatem chcesz kupić okulary polaryzacyjne damskie, najlepiej jeśli odwiedzisz jeden z profesjonalnych zakładów optycznych. U optyka wybór oprawek do okularów przeciwsłonecznych będzie największy i przy okazji będziesz mogła zamówić do nich szkła z polaryzacją i ewentualnie z dodatkowymi rodzajami powłok ochronnych. Dziś popularnym rodzajem takiej dodatkowej powłoki jest powłoka oleofobowa, która ogranicza ilość zabrudzeń, jakie pojawią się na powierzchni szkieł okularów.

Czy soczewki polaryzacyjne chronią przed promieniowaniem UV?

Ochronę przed promieniowanie UV zapewniają jedynie specjalne filtry stosowane powszechnie we wszystkich dobrej klasy okularach korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Sama polaryzacja nie zapewnia ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Zakupione u dobrego optyka okulary polaryzacyjne damskie, niezależnie od tego czy są przeciwsłoneczne, czy korekcyjne, standardowo powinny być również wyposażone w filtr UV.

Zakup damskich okularów polaryzacyjnych polecany jest przede wszystkim tym paniom, które mają tendencję do mrużenia wzroku w pełnym słońcu, które często jeżdżą samochodem i które wiele czasu spędzają na świeżym powietrzu. Dzięki polaryzacyjnym soczewkom, komfort widzenia w czasie słonecznych dni ulegnie radykalnej poprawie. To wpłynie na komfort użytkowania okularów oraz na bezpieczeństwo prowadzenia auta, nie tylko w dzień, ale także w nocy ? okulary z polaryzacja eliminują odblaski powodowane przez światła nadjeżdżających z naprzeciwka samochodów.