Osoby rozpoczynające swoją przygodę z bieganiem często zastanawiają się na sensem kupowania odpowiedniej odzieży i obuwia. W rzeczywistości teoretycznie biegać można we wszystkim, jednakże w praktyce nieodpowiednie obuwie czy nieprzystosowana do biegania odzież będą uprzykrzać nam chwile aktywności. Warto jednak zachować rozsądek i kilka razy zastanowić się nad sensownością zakupów. Dlaczego to takie ważne? Dobrze dostosowana odzież do biegania jest przede wszystkim przygotowana tylko z myślą o osobach decydujących się na uprawianie tego sportu. To sprawia, że zapewnia ona nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo i higienę, a dodatkowo pozwala osiągać lepsze rezultaty. Niemniej ważne są właściwe buty i wszystkie istotne dodatki.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim odzież do biegania jest odzieżą wyspecjalizowaną. To sprawia, że przeznaczona jest jedynie do biegania, a więc stawia się na jej ergonomiczny kształt dopasowujący się do ciała czy włókna zapewniające odprowadzanie potu i wentylację skóry. Tych cech może nie posiadać odzież przeznaczona np. do gry w sporty zespołowe czy innych dziedzin aktywności, co pogarsza jakość treningu i sprawia, że staje się on o wiele mniej komfortowy. Stąd natomiast już niewielki krok w stronę zniechęcenia do aktywności ogółem. Oczywiście, wybierając odzież do biegania na początek nie ma co przesadzać ? wystarczy właściwie wygodna bielizna, odpowiednie skarpetki i komplet ubrań dostosowanych do pory roku, z podstawowych serii danych producentów. odzież do biegania

Czy na czymś oszczędzać?

Jeśli zdarzy się, że budżet jest nieco ograniczony, mamy kilka wyjść. Przede wszystkim czasem ważniejsze niż sama odzież do biegania są odpowiednie buty. Warto je zmierzyć na odpowiednią skarpetkę przed ostatecznym zakupem, zwłaszcza gdy kupujemy je po raz pierwszy. Co więcej, ich podeszwa powinna być dopasowana do terenu, po którym najczęściej biegamy. Niekoniecznie są od razu również wszystkie akcesoria, które można dokupić dla biegacza. Markowe nerki do biegania można z powodzeniem zastąpić tymi tańszymi, dzięki czemu zostanie nam więcej funduszy na bieliznę, którą założymy pod odzież do biegania.