Przyznam szczerze, że gdy dokopałem się do tych informacji  nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Przede wszystkim dlatego, że zdjęcia motocykla Conquest krążą po internecie już od lutego, a my dopiero teraz go odkryliśmy. Dlatego Futureblog bije się w pierś i przedstawia ten niecodzienny wehikuł.

Conquest jest pojazdem trzykołowym, skonstruowanym tak, aby maksymalnie ułatwić jazdę niepełnosprawnym na wózkach inwalidzkich. Stąd też dość sporych gabarytów tylna część pojazdu gdzie kierowca mieści się razem z wózkiem. Na pokład motocykla można dostać się po specjalnej, automatycznie opuszczanej i podnoszonej, rampie.

A gdy niepełnosprawny wsiądzie na motocykl, pozostaje mu już tylko dać czadu na autostradzie. Maszyna napędzana jest silnikiem BMW 1170 CC, posiada sześc biegów i przyspiesza od zera do setki w 7,6 sekundy. Maksymalna prędkość motocykla to 170 km/h. Ponadto, aby zapewnić pasażerowi maksimum komfortu także przy takich prędkościach, zastosowano specjalnie tylne zawieszenie, minimalizujące wibracje i wstrząsy.

Co ważne pojazd spełnia wszystkie amerykańskie normy bezpieczeństwa i  jest właśnie testowany przez szerszą grupę odbiorców na największych na świecie zawodach osób niepełnosprawnych, odbywających się w Denver. Miejmy nadzieję, że przypadnie tam ludziom do gustu.

źródło: automotto