Chłodzenie produktów spożywczych to sprawdzony sposób na wydłużenie okresu ich przydatności do spożycia. Dzięki obniżeniu temperatury, takie produkty przez dłuższy czas wyglądają na świeże, nie zmienia się ich naturalny, atrakcyjny dla oka wygląd, a zatem zwiększa się szansę na ich sprzedaż. By połączyć chłodzenie z efektowną ekspozycją produktów żywnościowych, na rynku pojawiała się specjalna klasa urządzeń chłodniczych. Takie urządzenie jak witryna chłodnicza ekspozycyjna pozwala jednocześnie chłodzić i w ciekawy sposób prezentować oferowany przez sklep, restaurację czy kawiarnię towar. A co w praktyce może być przechowywane w takich witrynach? [caption id="attachment_3291" align="alignnone" width="300"]witryna chłodnicza ekspozycyjna Produkt ten znajdziesz na stronie https://www.eladex.com.pl/pol_m_Produkty_Lady-chlodnicze-148.html[/caption]

Witryny chłodnicze ekspozycyjne dla sklepów

W przypadku sklepów spożywczych, w tego typu witrynach najczęściej przechowywane są ciasta, niektóre rodzaje napojów, na przykład świeżo wyciskane soki, a także wędliny, sery, a niekiedy również ryby lub gotowe dania z ryb tj. sushi. Witryna chłodnicza ekspozycyjna do sklepu zwykle wyposażona jest w przeszkolone drzwiczki i dwie przeszkolone ściany boczne, posiada indywidualny system oświetleniowy i kilka szklanych półek, na których ustawia się oferowane produkty spożywcze. W przypadku witryn chłodniczych do przechowywania i prezentowania wędlin, serów czy ryb, najczęściej przeszklony jest cały front urządzenia, a jego tylna część jest odsłonięta, by zapewnić łatwy dostęp do produktów sprzedawcy ? obsłudze sklepu.

Ekspozycyjne witryny chłodnicze dla kawiarni i gastronomi

W przypadku lokali zajmujących się sprzedażą produktów gotowych do spożycia tj. desery, ciastka czy torty, witryna chłodnicza ekspozycyjna ma na celu efektowne zaprezentowanie tego typu produktów i zabezpieczenie ich przed utratą nadanej im przez cukiernika/kucharza formy. Poza tym schłodzone desery czy ciasta wolniej się psują i można przechowywać je przez dłuższy okres czasu. Dzięki temu restauracja czy kawiarnia może zaoferować klientom większy asortyment deserów, ciast czy tortów. Eleganckie witryny chłodnicze same w sobie stają się również efektownym elementem wyposażenia restauracji czy kawiarni, zwłaszcza gdy są pełne apetycznych słodkości.